Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a BME Matematika BSc-je?

Milyen a BME Matematika BSc-je?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy akik a BME-re jelentkeztek matekot tanulni, azok miért pont ezt az egyetemet választották? Miért nem ELTE? Szeretitek a szakot/egyetemet? Megbántátok hogy oda jelentkeztetek?

2022. szept. 24. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak pozitívat tudok mondani róla. Hasznos tudást adnak, Bsc alatt már konkrétan gyakornok lehettem egy banknál. Viszonylag kevés az ember, szóval a tanárok szeretnek, nem szívóznak úgy mint más karokon (a nagy BME-s sz.pásról valószínűleg halhattál már legendákat). A közösség is szuper.

Azért nem ELTE-t választottam, mert nővérem oda járt, és azt mesélte, hogy ott az alkmat is túl elméleti, teljesen ki volt akadva nekem minden félévben emiatt. Most, hogy már vágom én is az egyetemi matekot, és értem, miről is beszélt, azt kell, hogy mondjam, ez tényleg igaz. BME szerencsére sokkal másabb és gyakorlatorientáltabb, a tesóm tanácsára jöttem ide, mert nekem se az elméleti szakirány volt a célom.

2022. szept. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Paczalos István ***** válasza:
100%

Annyit mondok, hogy kösd fel a felkötnivalót, mert ha egy laza matek oktatásban vettél részt a középiskolában, nagyon könnyen elvérezhetsz. Ha kemény matek oktatásban volt részed, akkor szerintem nem lesz problémás az előre haladásod.

Villamosmérnökként tanultam matematikát, és a mienk se volt akármi, de akkoriban volt matematikus ismerősöm, ő mondta, hogy míg bele nem rázódott, addig kemény volt, aztán miután kiszóródtak a linkek, onnantól (2. szemeszter) már mindenkit név szerint szólított az óraadójuk.

2022. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
1. Az mit jelent, hogy egy matek szak túl elméleti? Állandóan bizonyításokon lovagolnak, vagy…? Milyen az elméleti vs alkalmazott matek?
2022. szept. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Az ELTE egy tudományegyetem. A BME meg nem. A kapott tudás ennek megfelelő lesz. ELTÉS ismerősöm biztosítóhoz ment aktuáriusnak már egyetem alatt. Story: egy eltés alkmatos elment vizsgázni valamelyik progmatos sokadik analízisből még az 5 éves időkben. (Az eltén a progmat 80% mat és 20% prog volt anno.) A 2es-hez a tétel hibátlan kimondása a feladat. Elég sok volt a bukás és nem azért, mert mindenki hlye a szakon. Na, ez az alkmatos mondta őszintén, h nem tanult, nem tudja a tételt, de ha a tanár kimondja a tételt, ő bebizonyítja. A tanár leírta 1 papírra a tételt, mert ezt ő is látni akarta. És srác bebizonyította. 5-öst kapott. Ilyen (volt?) az eltés alkmat. A BME-sről nem tudok beszámolni, de vszeg ahogy az 1es írta.
2022. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!