Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik az hogy egy gyereket...

Létezik az hogy egy gyereket ne engedjenek pótéretségizni októberben és azt mondják neki hogy márciusban menjen?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek most lenne októberben pótéretségije egy tantárgyból

de viszont azt mondták az anyjának hogy ne menjen októberben a gyerek mert hogy úgysem sikerülne neki, helyette menjen Márciusban.

Ilyet megtehetnek?

Nem is értem amúgy minek megy egy olyan ember tanárnak aki szarba se néz egy jól viselkedő 17 éves gyereket, személyeskedni kezd és úgy tesz mintha a gyerek élete már ellene döntve hogy "tróger lesz", undorító hogy milyen szánalmas emberek vannak a kölykök körül tanárként.



2022. szept. 21. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez most kicsit zavaros.


Ha érettségije lesz, akkor már megvan a jelentkezése, behívót is talán ilyenkor küldenek, ki tiltaná meg?


Amit esetleg el tudok képzelni, hogy a volt tanára nem javasolta, mivel nagy a lemaradása, de ezt így közölni elég necces.


Másik : biztos 17? Hiszen ha tavasszal megbukott / nem ment át az érettségin, akkor már a 18-at elvileg be kéne töltenie, ha pedig nem, akkor ez nem pótérettségi, hanem előrehozott.

2022. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző, teljesen jogos rákérdezések mellé még egy: márciusban biztos nem érettségizik!

Nyilván nem tehetik meg, de amúgy is már jelentkezett, viszont simán realitás, hogy a tanár nem találja elég felkészültnek. De most akkor hány éves?

2022. szept. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom előbb kezdte az iskolát, tavasszal nem ment át a matek érettségin a többi az 3-5 között volt.

Gondolom akkor arról lenne szó hogy a tanár nem javasolja az októberi pótéretségit csak éppen paraszt módon adta a tudtukra.

De veszíthet bármit a gyerek hogy ha mégis megpróbálja és nem megy át? Később is újra próbálhatná ha jól tudom.

2022. szept. 21. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ősszel nem sikerül mehet később is, bármikor amikor érettségi időszak lesz. Megteheti a tanár, hogy javasolja az érettségi elhalasztását, ha úgy látja, hogy nem sikerülne. Nem kötelező figyelembe venni. A jó magaviselet nincs összefüggésben a matek tudással.
2022. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak nem értem, hogy akkor az a tanár mért engedte egyáltalán az érettségiig eljutni. És honnan tudja, hogy most mit tud? Korrepetálja? Viszont ezt már nem tudja csak úgy visszavonni, jelentkezett, és ha nem megy el, az bukás. A második bukás után már fizetnie kell, nem is keveset.
2022. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!