Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolában el szabad vegyék...

Az iskolában el szabad vegyék a telefont, ha szübetben használom?

Figyelt kérdés
Tegnap mondta az ofő, hogy, akit ,,elkapnak"(mintha legalább drogozna), hogy telefonozik szünetben, attól elveszik és az ősök vehetik majd csak el tőle. Azt mondta, iskolai rendszabályzat. Mi lesz, ha egyszerűen megmondom neki, hogy nem adom oda, mivel nem az iskola tulajdona? Bevezethetnek ilyen iskolai rendszabályzatot? Nem 12 éves vagyok, hanem 17, ezért kérdezem.
2022. szept. 17. 11:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Igen,van rá joguk, főleg ha a házirendben rögzítve van. Nálunk mindenkitől elvették a nap elején, és csak a nap végén lehetett visszavenni, hogy ne vonja el a figyelmünket a tanulástól.
2022. szept. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag az ingatlan tulajdonosa határozza meg a szabályokat. Ez esetben a tulajdonos képviselője az igazgató, aki meghatározza azt és a tanárokat pedig felhatalmazza arra, hogy alkalmazza, betartsa és betartassa a házirendbe foglaltakat.

Nézd meg a házirendet, olvasd el! Ha benne van ezzel ekvivalens pont, akkor a te tulajdonod vagy sem, nem használhatod, ha nincs, akkor más. Ha nem tetszik, akkor nem kell az ingatlan területére belépni, azaz nem kell a suliba járni.

Nyilván nem életmentés miatt kell használnod a telefont...

2022. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még nem volt összetűzésem az idővel, mondjuk nem is vagyok a szeme fénye. Ha kérek tőle egy nyomtatott házirendet, akkor lehet belőle balhé?
2022. szept. 17. 11:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Ofővel*, csak telefonról írok és automatikusan javítja.
2022. szept. 17. 11:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Iskola honlapja >>> ott elv megtalálod.


Nem összetűzés kérdése - ha benne van, és dezertálsz, könnyen lesüllyedsz arra a szintre.


Amúgy javaslom, legközelebb tekintsd át a fogalmazásodat, mert nem sikerült értelmesre (magyarosra)...

2022. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha a házirendben tényleg ez van, akkor megtehetik. Ő nem veszi el, csak tárolja, hogy ne férhess hozzá, amíg oktatási idő van. Előtte-utána nálad lehet, tehát nem tulajdonította el.
2022. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy több iskolában is került hasonló bevezetésre már, de a házirendben minden benne lesz. Elvileg ki is lehet függesztve valamilyen hirdetményi táblán, titkárságon, nem feltétlenül kell az osztályfőnökön keresztül megszerezned. Amúgy, ha ennyire nem akarod leadni, egyszerűen csak adj le egy kamutelefont, és a sajátodat őrizd meg, de senki ne lássa, amikor használod, mert az tényleg ciki lesz, ha lebuksz!
2022. szept. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen kamutelós dolgok nagyon visszaüthetnek. Inkább ne próbálkozz ezzel! Vagy ne vigyél be telefont, vagy tartsd tiszteletben a házirend szabályait! Ha tilosban jársz, ne csodálkozz, ha fekete listára kerülsz és jönnek az intők.

És ha elindulsz ezen a lejtőn és egyszer bemocskolod a neved és a branded, akkor onnan nincs visszaút, minden tanár el fog könyvelni olyannak, amilyen nem akarsz lenni.

A te felelősséged!

Ha benne van a házirendben, elvehetik, és vagy elveszik és/vagy jön a züllés.

2022. szept. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kamuteló eszem ágában sincs, hiszen annak semmi értelme. Ennyi erővel a rendes telefont is használhatnám úgy, hogy ne vegyék észre, de annak meg semmi értelme, hogy szaladgálok a telefonnal a WC-re egyedül.
2022. szept. 17. 14:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as, persze, én is írtam, hogy az nagyon ciki lesz, ha lebukik. De azért ennyire drámaian sem kell felfogni, hogy majd jön a züllés, meg bemocsolja a nevét meg a "brandjét" :D Az érettségin javítási útmutató van, dolgozatoknál sem lesz neki magasabb a ponthatár. Plusz egy tanár sem fogja kiírni a tanáriba, hogy XY. a 11.A osztályból kamutelefont adott le, és a sajátját megtartotta, legfeljebb az osztályfőnök szerez róla tudomást, ha nem ő buktatja le. A legtöbb tanár nem rökönyödik meg ezektől :D Kap egy intőt maximum (és nem többet, nem is értem, hogy miért többesszámban írtad, senkit nem büntethetnek többször ugyanazért az egy dologért, még az elítélt bűnözőket sem :D), és ennyi. Puskázási lebukások után is ugyanúgy teljesített minden osztálytársam, mint puskázás előtt, nem voltak retorziók, pedig az egy fokkal komolyabb dolog, minthogy birtokában volt a telefonjának a házirend ellenére. A kérdező nyilván jobban tudja, hogy náluk ezt megéri-e kockáztatni, vagy nem, és neki megéri-e.
2022. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!