Melyiket tanuljam?

Figyelt kérdés
A kettő közül melyik lenne a jövedelmezőbb későn, megspékelve egy külföldi mesterrel? Úgy gondolom, hogy mindkettő ad egy kemény matematikai tudást, mégsem tudom melyik lenne a jobb.

2022. aug. 30. 14:10
A kérdező szavazást indított:
ELTE Fizika
ELTE Matematika
17 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő marhára jó képzés. A fizika nekem annyiból még szimpatikusabb, hogy talán azzal mehetsz a legtöbb érdekes és értékes mesterképzésre. Lehetsz utána MSc-n fizikus, matematikus, alkalmazott matematikus, biztosítási és pénzügyi matematikus, villamosmérnök (ezek a matek alapszakra is igazak), de lehetsz vele pl. meteorológus vagy csillagász is.
2022. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Megélhetés szempontjából kábé mindegy, ahogyan az előző is írta, úgyhogy inkább a személyes érdeklődésednek megfelelően dönts. Engem például a matematika jobban érdekel, így én arra mennék.
2022. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
98%

Érdemes ezeket megnézni:


Matematika - [link]


Fizika - [link]

2022. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!