Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogy kell igazolni...

Egyetemen hogy kell igazolni a hiányzást?

Figyelt kérdés
Most kezdem az egyetemet szóval még nem tudom hogy mennek ott a dolgok😅 Orvosi igazolást kell vinni gondolom? És azt kinek kell bemutatni? Mennyit lehet egyáltalán hiányozni?

2022. aug. 28. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell igazolni a hiányzást. Csak szimplán nem mész be. Gyakorlatnál meg van, hogy hány %-ot lehet hiányozni, előadás meg általában nem kötelező.

Vizsgáról való hiányzást kell igazolni, oda tényleg kell az orvosi.

2022. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy tárgyból 3 hiányzás ami lehetséges. Nagyon indokolt esetben lehet több is. Viszont, ha van 3 hiányzásod valószínűleg nem lesz meg a tárgyad, olyan tempóban haladnak az anyaggal. Ezért van az, hogy sok egyetemi hallgató betegen is bejár, ha nagyon vész van akkor lehet beszélni a tanárral és elfogad esetleg igazolást még, aminek elmondja a módját (hogy pl neki küldd át, vagy TO).

Covid helyzetben is pislogtak a tanárok nálunk hogy ha hiányzol lemaradsz és azt nem is fogod tudni behozni. Ezért van a 3 óra megadva (nálunk egy óra az 100 perc, magyarán 300 órányi hasznos információt nem hallasz, az hatalmas hátrány. De ha beteg vagy meg ne gyere be...

De alapból ha van 12 óra egy félévben abból nem is lehet sokat hiányozni.



Szóval van rá lehetőség hogy igazold, de ezt hanyagolni kell. Ezt majd elmondják neked minden első órádon, hogy 3 igazolatlan lehet.

(Volt aki azt javasolta amúgy, hogy ha nagyon betegeskedünk inkább passzív félév legyen, mert a 3 tárgyfelvételt is el fogjuk lőni.)

2022. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Előadásokon nem szokott lenni katalógus, bár már láttam erre példát. Szemináriumon általában 3 hiányzás megengedett, de van, hogy csak 1. Egyetemtől, szaktól is függ. Az igazolásokat a tanszéken szokás bemutatni. De igazolás ide-vagy oda, 4-5 hiányzás esetén még esetleg pluszmunkával megengedik a kurzus teljesítését, ha van orvosi igazolás, de annál többnél már általában bukta a kurzus. Viszont egyetemen - most covidtól meg ilyenektől eltekintve - lényegesen kevesebbszer leszel beteg. Én emlékszem, annak idején folyton beteg voltam, mert 20-30 gyerek volt bezsúfolva egy kicsi tanterembe. Itt az egyetemen bár vannak kisebb-nagyobb termek, szobák, azért általában sokkal nagyobb termekben vannak az órák megtartva, télen-nyáron örökösen ablak volt mindenhol nyitva. Emlékszem, gimiben meg általánosban mindig valaki fázott, és szerencse volt, ha szünetben lehetett kicsit szellőztetni. Persze, lehet más egyetemen máshogy van, de nálunk tényleg gyakran volt nyitva az ablak, így jobban kimentek a bacik. Egyetemen én főleg csak vizsgaidőszakban voltam már beteg (gondolom a stressz, fáradtság halmozódása miatt).
2022. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írták, első héten meg fogod tudni, hogy katalógusos-e egy adott óra vagy nem. Az előadások többnyire nem azok, a gyakorlatok és szemináriumok viszont hivatalosan igen. Utóbbi esetben 3 hiányzást szoktak engedélyezni, nem katalógusos órák esetén pedig azt is megteheted elméletileg, hogy soha nem mész be (de nyilván célszerű órára járni). Viszont nem kell igazolni a hiányzást, nem érdekli az oktatókat, hogy beteg vagy, dolgozol, vagy csak lusta voltál felkelni reggel. Vizsgákra úgy tudom, lehet igazolást vinni, de egy felvett vizsgát a vizsga előtti napig bármikor leadhatsz, tehát ha nem a vizsga előtt 2 órával töröd el a lábad, akkor egyszerűen leadod, és megintcsak nem kell igazolással foglalkozni. Sőt, ha végül mégsem tudod időben leadni, akkor sem kötelező igazolni, csak akkor beírják az egyest.

Ez nem a középiskola, egyetemre nem kötelező járni. Egy kurzus teljesítésének persze lehet a jelenlét a feltétele, de elvileg mindenki azért van ott, hogy tanuljon. Nem ellenőrizgetnek, mindenki önálló, felnőtt ember, azt csinál, amit akar. Meg aztán egy 250 fős előadáson érdekes is lenne, ha bárki foglalkozna ezzel.

2022. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon függ magától a szaktól is.


Nálunk egészségtudományi karon az előadások nagy részben nem katalógusosak, bár láttam már rá példàt, hogy egy tantárgyé az volt. De olyat is láttam, hogy az oktató katalógust írt, aztán akkor is levizsgázhattál ha egy darab órán sem voltál bent. Tehát csak ilyen ijesztgetés volt.


A gyakorlatok azok már másak. Oda kötelező a jelenlét és megvan adva, hogy mennyit lehet hiányozni. Van olyan gyakszi ahol megvan adva, hogy 3at hiányozhatsz igazolatlanul, a többit pedig igazolnod kell orvosival. Itt olyat nem mondanak, hogy márpedig mindenképpen kötelező megjelenned, itt nem szeretik ha betegen jössz be, sőt ha köhögsz vagy látványosan nem vagy jól hazaküldenek és később más csoporthoz csapódva bepótoltatják.

2022. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban általános szabály, hogy a gyakorlatokról egy félévben legfeljebb 3-szor lehet hiányozni, függetlenül attól, hogy betegségből vagy más okból fakadóan történik-e ez. A negyedik hiányzás után automatikusan nem teljesítettnek veszik a tárgyat. Fölösleges orvosi igazolást vinni, úgysem veszik figyelembe.


Vannak azonban kivételek. Például egyes laborgyakorlatok esetén van, ahol nulla hiányzás engedélyezett. Az elmulasztott laborgyakorlatot utólag kell bepótolni egy megadott időpontban. Ha azon sem jelensz meg, elúszik a tárgy. Hiába viszel orvosi igazolást, nem kapsz harmadik lehetőséget.


Egy további probléma, hogy egyes oktatók minden órán zárthelyit íratnak, s ha valaki nem megy el, azt automatikusan nulla pontosnak veszik. Ez pedig azt eredményezheti, hogy a hiányzásod miatt nem éred el félév végére a szükséges minimum pontszámot, s nem mehetsz vizsgázni.

2022. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azért kérdeztem mert eléggé beteges vagyok egy ideje sokat járok orvoshoz, vizsgálatokra 😔

De nem szeretnék sokat hiányozni, nem szeretném hogy emiatt megbuktasanak 😕

2022. aug. 28. 13:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra mész?
2022. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Van, ahova egyáltalán nem kötelező bejárni, és van, ahol 70% jelenlét szükséges, nálunk ez a kettő az általános. Ha bajban vagy a betegség miatt, akkor megpróbálhatod azt, hogy odamész a tanárhoz, elmondod, hogy ez a gondod, és lehet, hogy megengedik, hogy másik csoporttal pótold mondjuk a gyakorlatot.
2022. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

#9 módszere nálunk is adott. Ha a létszám is engedi a tanár vígan elfogadja azt, hogy pl az általad felvett hétfői óráján nem tudsz ott lenni, de a szerdai jó.

Esetleg lehet azt is, hogy másik tanárhoz mész be, de ilyenre még nem láttam példát. Mert vannak esetleg csoportok között is lemaradások, vagy máshogy magyaráz a tanár, az ilyet nem szeretik.


De itt amúgy nem is az, hogy köcsög a tanár és direkt megbuktat. Jó van olyan is. De ha 1 olyan órárol hiányzol ami fontos, ott borul a bili. Nem fogod tudni felvenni kövi héten a fordulatot. Mindenképpen ajánlott ott lenni. Ha gondod van, akkor azt úgy kell ütemezni, hogy ne érintse az óráidat vagy tudj beszélni a tanárral és módot keresni a dologra.

Volt olyan is mikor ismerősöm betegség miatt nem tudott zh-n megjelenni. A tanár utána érdeklődött, hogy mi van, igazolás stb, némi papír munka és a tanár a fogadóóráján megíratta a zh-t a diákkal. Persze nem megfázás volt az indok, amiért kimaradt. Hanem ténylegesen volt orvosi igazolás 2 hétről is, mert baj volt.

2022. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!