Egyetemen milyenek a gyakorlati órák?
Mégis, milyen egyetem...???
Marhára nem mindegy, hogy orvosi, vagy bölcsészkar...
Felelés???? Jó vicc! Nem jött le, hogy ez nem gimi lesz?
Az első órán elmondják, mik a követelmények és milyen számonkérés lesz.
De nincsen olyasmi meglepetés felelés vagy röpdolgozat, mint középiskolában.
#1 Azért én feleltem már egyetemen... Egyszer, mert egy tanárnak volt csak ez a mániája, de akkor is.
Egyébként valóban egyetem/szak/tanárfüggő minden. Nálunk (pszichológia szakon) interaktívabbak voltak a gyakorlatok, mint az előadások, többet lehetett kérdezni, és minket is gyakrabban szólított meg a tanár (tehát nem felszólított, de tett fel kérdéseket a teljes csoportnak, hogy pl. mit gondolunk erről vagy arról). De volt olyan tanár, aki ugyanúgy ledarálta az anyagot, mint előadáson, más meg első órán kiadott témákat, és a félév során csak mi prezentáltunk. Aztán voltak "speciálisabb" gyakorlatok is, amiken mondjuk számítógépes programot kellett használni, úgyhogy ott nagyjából adott volt, hogy mit kell csinálni.
A számonkérés módja szintén változó lehet. Mint írtam, vannak, akik prezentációt várnak egyszer a félév során, mások a félév végére kérnek egy beadandót, megint mások meg zh-kat íratnak (akár minden órán). A zh olyasmi, mint egy röpdolgozat, csak tudod előre, hogy lesz. Egy pár perces dolog az óra elején, ahol az előző óra anyagát vagy a feladott kötelező olvasmányokat kérik számon. De nálunk azért ritka volt, hogy valaki minden órán zh-kat írasson.
Úgyhogy tényleg nagyon változó, majd az első héten biztos elmondják nektek is, hogy mi hogyan lesz.
Ahogy írták, egyetem, szak, tanár függő. Erre további információ nélkül nem lehet válaszolni. Nekünk például orvosin vannak előadások, amelyen az éppen aktuális előadó egy diasor segítségével elmondja az tananyagot (legalábbi egy részét ledarálja) az egész évfolyamnak (220+ fő), jellemzően nem lehet kérdezni, csak végig hallgatod. Vannak szemináriumok, amikor a csoportoknak tartanak órákat, itt vagy az előadás anyagát dolgozzuk fel újra, vagy új anyagot adnak le, ez tárgyfüggő. Sokkal személyesebb, lehet kérdezni. A gyakorlatok pedig vagy labororatóriumi, bonctermi, vagy betegágy melletti.
Az első órán minden tárgyból elmondják a követelményeket, meglepetés felelés, dolgozat szerintem egyetemen nincs. Mindenki felnőtt ember, saját érdeke, hogy tanuljon.
Változó. Van ahol tényleg csak ledarálják a diákat, majd mehetsz amerre látsz, de vannak interaktívabb órák is, ahol az előadás szinte társalgásszintű az előadó és a hallgatók között. Kérdeznek random embereket, elvárják hogy kérdést tegyél fel, vagy visszakérdeznek valamire, hogy ki mit értett az anyagból stb.
Meg persze nyilván vannak olyan tárgyak, ahol követelmény neked prezentációt adni a csoportnak.
Nálunk például hiába infós szak, nagyon komolyan vették, hogy ne olvasd se a jegyzeteid, se a diát, és percre pontosan végezned kellett.
Egyetem, szak, és tanárfüggő.
Prezentáció készítés mindenhol kötelező? 🥺
Amúgy Bge-re fogok járni
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!