Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány évesen fejezed/fejezted...

Hány évesen fejezed/fejezted be a tanulmányaidat és milyen iskolákat végeztél?Mit gondolsz kell a mai világban diploma ?

Figyelt kérdés
2022. aug. 19. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%

21 éves vagyok. Számítógépes rendszerkarbantartó, burkoló, és személy- és vagyonőr vagyok.

Az utolsó két szakmámat egyszerre csináltam.

A vagyonőrihez nemrég megszereztem a kombinált fegyverismereti vizsgát is(három fegyvernemből, ez a maximum).

Jelenleg vagyonőrként dolgozom már második éve. De mellékàllàsban voltam burkoló is, de főállást sajnos nem kapok vele a környéken.

Az informatika nem érdekel, és soha nem is dolgoznék benne, mert utálom.

Októberben kezdek egy képzést, ami egy pár hónapos lesz, kettőre adtam be a jelentkezést, de nem tudom, hogy melyikre fognak felvenni, mert létszám kérdése. Az egyik képzés a burkoló szakmámhoz kapcsolódik részben, a másik pedig a vagyonőri szakmámhoz. Majd eldől melyikre jutok be.

Jövőre pedig tervbe vettem az egyetemet, kezdetben FOSZK-ra szeretnék menni, és majd arra ràépíteni, de hogy még pontosan mit azt nem tudom. Két szakot lehet ràépíteni erre a FOSZK-ra, de még hezitàlok melyik legyen. De úgy vagyok vele, hogy majd eldöntöm akkor, hogy HA sikerül a FOSZK-ot befejeznem. Nem rohanok ennyire, mert addig még bármi lehet. Lehet első félévben már ki fogok bukni. Ki tudja? De nyugalom, önköltségesen megyek, tehát senki adóját nem lopom el. De nincs tervben a kibukàs nálam.

Van még egyébként 1-2 érdekes szakma a tarsolyomban, ami engem érdekel. Ilyen például a targoncás, lehet hogy idén megbolondulok, és le is fogom rakni, mert úgyis csak 2-3 hónap. De jártam egy pár hónapot autószerelőire is, csak sajnos nem tanultunk semmit, így inkább kiíratkoztam. Nekem olyan szakmára nincs szükségem, amihez nem értek, mert a tanár nem tanítani jár be, hanem hülyéskedni.

B kategóriás jogosítványom van, erre vagyok a legbüszkébb.

Nem tudom hány éves leszek, mire kitanulok mindent, ami engem érdekel. Főképp pénz kérdése is az egész.

2022. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Szégyeld magad 3-as.

Azt elmondanám hogy a legtöbb ember ilyen "lenézendő proli" mármint szerinted. Mivel ők adják a többséget, a társadalom gerincét. Nem lehet mi denki diplomás. Vagyis lehet de akkor szépen lassan egy kalap szart se fog érni, bár lassan most se.

2022. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%

12

Az az alapvető probléma, cicamica, hogy egy diplomás el tud menni szart merni, ha a szükség azt diktálja, de aki csak a szarmerésre alkalmas, nem fog tudni beállni a diplomás helyére.


Épp elég szomorú idehaza a diplomások aránya gazdasági és társadalmi szempontból is.

2022. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
33%

Jaa mert aki nem diplomás az csak szart mer :D

Ezzel meg ahogy hozzá állsz az emberekhez pont az látszik hogy diploma ellenére is hülye vagy :D

Vannak olyan szakmák vagy foglalkozások amikhez nem kell diploma de mégse tudnál csak úgy elmenni. Most egy szakembert aki színvonalas képzést kapott meg van tapasztalata és jártassága a munkájában majd nem figod te kiváltani aki lehet fél órát nem bírna dolgozni csak mert diplomás vagy. Vagy mondjuk egy több évtizede sofőrködő embert se fogsz kiváltani úgy hogy egy sima személyautót is össze-visdza törsz folyton. Ez csak pár példa.

Amúgy meg ezzel jöttök hogy eltud menni a diplomás annak meg ennek aztán közben meg sokszor tényleg a kukában köt ki a diploma és mentek olyan helyre ahol a 8 általánosos emberekkel melóztok.


Persze itt nem a diplomásokkal van a baj mert jó dolog hanem a magad fajta hülyékkel.

2022. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%
Elég gáz hogy én vagyok lepontozva nem az aki szarba néz másokat mert nem diplomások.
2022. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

10-es válaszra:

Ja mert csak akkor nem lenne elfogult ha elmondaná minden alja parasztnak mert nem diplomás.

2022. aug. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
32%

13


Néha azt gondolom, hogy ezek a "diplomások sokkal jobbak, okosabbak, menőbbek" szövegű emberek soha életükben nem jártak egyetemre. Jesszus, a szakok fele agyhalottakból áll, akik elisszák a maradék eszüket is azalatt a 3 év alatt. Átkerülnek fizetősre? Semmi baj, majd anyuci meg apuci kifizeti. 3 év helyett 5 év alatt végzi el? Semmi baj. Biztos nem azért van, mert tök h*lye az illető.


Az egyetemista kartársaim nagyrészével egy normális beszélgetést nem lehetett lefolytatni, mert kb gyári munkás színvonalon mozogtak.

És nem bölcsész vagy társadalomtudományi karon voltam.

2022. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
25%

#17

Ironikus, hogy pejoratív értelemben használod a gyári munkás jelzőt, de köszi, hogy igazoltad az állításom: a diplomás még lehet alkalmas szart merni és értelmes munkát is végezni. Az alulképzett szarmerőnek nincs meg a választási lehetősége.

2022. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
22%

Milyen szar merésről beszélsz te hülye gyerek ? Szerinted a diplomán kícül csak azt lehet csinálni, ilyen korlátolt hülye vagy ?

Nem bántom a diplomásokat, sok értelmes és jó diplomás ismerősöm van akik számára megérte megszerezni, de az ilyen magad fajta bölcsész szaroknál többet ér egy fullos jogsi vagy ha van 2 jó szakmája

2022. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
35%

18


Mert a gyári munkások kb 70 %-a valóban odavaló. :) Ez igaz. De vannak ott bőven diplomások vagy épp szakképzett emberek is, akik nem tudtak kitörni, elhelyezkedni a szakterületükön, de valamit muszáj volt dolgozniuk, hogy eltartsák magukat vagy a családjukat.

2022. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!