Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elte egyetem, ez hogy működik?

Elte egyetem, ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Felettek egy alapszakra (nemzetközi tanulmányok), de szeretnék szabadon választható tanrárgyat felvenni, ami pszichológiai tárgy lenne. Ott akkor kötelező hozzá gyakorlatot is felvennem? Vagy hátrány, ha nem?

2022. aug. 18. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a tárgyat annak a képzésnek a tantervében, amelyikbe tartozik! Ha abban nem szerepel, hogy együtt kell valamivel felvenni, akkor fel tudod venni önmagában is. Kérj segítséget a TO-tól (a konkrét kurzus megjelölésével), hogy ennek pontosan mi nálatok a menete!
2022. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 írja. Gyakorlaton limitált a hely, nem valószínű hogy beférnél. Előadást bátran felvehetsz, ha nincs előfeltétele.
2022. aug. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én erre az adott képzésre járok és valóban sok tárgyunk van, ahol előadást és gyakorlatot együtt kell felvenni. Különben nem tekintik elvégzettnek a tárgyat.

Ugyanakkor nem javaslom, hogy felvegyél hasonlót, mert minden félévben probléma van abból, hogy még a pszichológia szakosok sem férnek be, valaki emiatt csúszik meg...

2022. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Most végeztem pszichológián, és ahogy az előző is írja, voltak abból problémák, hogy más szakosok miatt nem fértünk be egyes kurzusokra (főleg gyakorlatoknál fordult ez elő, viszont az előadás meg sokszor csak azzal együtt tekintett teljesítettnek). Légyszi ne csináld ezt! Tudom, csak érdeklődsz, és nem direkt akarsz mással kicseszni, de simán lehet, hogy az lesz a vége, hogy valaki csúszik emiatt. Esetleg ha leírod, milyen tárgyról van szó, szerintem tudunk segíteni abban, hogy ezt megéri-e neked más szakról felvenni, vagy sem, és utóbbi esetben talán tudunk javasolni helyette valami hasonlót.

Plusz egy tipp: ha a tárgyfelvételnél kiválasztod a "minden intézményi tárgy" (vagy valami hasonló) pontot, majd a tárgykódhoz beírod, hogy "VKN", akkor megtalálod azokat a kurzusokat, amiket direkt szabválként hirdetnek meg. Ezek között is szoktak lenni pszichós tárgyak, pl. Szexuálpszichológia Hevesi Krisztával, ami mindig tele van, és nem véletlenül, mert tényleg tök érdekes.

2022. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3-4-gyel együttérzek, de nem egészen értem, eleve hogy fordulhat elő hogy a pszichósok mások miatt nem tudják felvenni egy-egy tárgyukat, hiszen a rangsorolásos tárgyfelvételben automatikusan előnyt élvez akinek az adott tárgy kötelező, még akkor is, ha nem a mintatantervben ajánlott félévben veszi fel. Így van mindenhol bebiztosítva a főszakosok helye. Ha annyira kevés hely van meghirdetve, hogy még ők sem férnek be, arról nem a külsős érdeklődők tehetnek. Más karokon is van ilyen sajnos, a kari HÖK segítségével, a tanszékekkel kell lebokszolni, mert az egyetemnek kötelessége biztosítani hogy a hallgatók ne ilyenek miatt csússzanak, önhibájukon kívül.
2022. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De mi javasoltok? Ha tudom, hogy később szeretnék pszichológia szakra menni, akkor azért érdemes már most egy-két tárgyat felvegyek, hogy biztos tetszik-e és hogy milyen, nem?
2022. aug. 19. 15:43
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ráérsz majd akkor pszichós tárgyakat felvenni, ha már oda jársz. Előadásra bármikor beülhetsz.
2022. aug. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#5: Úgy fordulhat elő, hogy pl. néhányan elfelejtik megcsinálni az előzetes tárgyfelvételt, amiért elég sok pont jár a rangsorolásos időszakban. Persze, azok meg vessenek magukra, de mégis gáz ez így. Amúgy meg mesteren volt olyan órám, ami nekünk volt meghirdetve, és egyértelműen jelezték, hogy a pszichós mintatanterv része ez a kurzus. Erre felvettek más szakos hallgatók egy félig-meddig kapcsolódó szakról, mert hogy nekik is hasznos lehet, majd az első órán nekiálltak egyezkedni a tanárral, hogy maradhatnak-e. A tanár megmondta, hogy felőle igen, csak azt ne várják, hogy miattuk ki fogunk térni olyan alapokra, amiket ők valószínűleg nem tanultak (legalábbis nem olyan részletességgel, mint mi). Ez meg persze nem tetszett nekik. Na most az ilyenekkel mit lehet kezdeni? Tudom, hogy a kérdező nem ezt csinálja, de sokszor lehet az a vége az ilyen más karos tárgyfelvételeknek, hogy ülsz egy órán, ami egyértelműen egy másik szak hallatóira lett szabva, a felét nem érted annak, amit mondanak (akkor is, ha nincs előkövetelménye a tárgynak), aztán vizsgaidőszakban rájössz, hogy marha rossz ötlet volt felvenni ezt a tárgyat, mert mégiscsak kéne teljesíteni valahogy, de ennyi tanulást egy szabad kredit nem ér.

#6: Azt javaslom, amit a 7-es is ír. Bőven ráérsz ezzel. Illetve írtam: ha megmondanád, milyen tárgyak érdekelnek, lehet, hogy tudnánk segíteni abban, hogy érdemes-e felvenned az adott kurzust.

2022. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én nemzetközi tanulmányokon vagyok most. Van olyan óra, hogy bevezetés a pszichológiába és olyan, hogy társadalompszichologia, és gondoltam, az egyiket félvennem mert mindkettő első féléves
2022. aug. 19. 16:28
 10/13 anonim ***** válasza:

A Bevezetés a pszichológiába kurzust szerintem felveheted, ott valószínűleg elég magas max. létszám van megadva. De nézd meg, hogy ki tartja, mert ha az, aki nekünk tartotta annak idején, akkor hidd el, nem akarsz vele annyit foglalkozni egy tök más szak mellett. Illetve most simán felveheted, aztán első héten elmész, elmondják a követelményeket, és ha túl soknak érzed, akkor még leadhatod.

A Társadalompszichológiát nem tudom, hol látod, de ilyen néven nincs pszichós tárgy a mintatantervben. Biztos, hogy pszichológia szakosoknak szóló tárgy? Mi a tárgykódja?

2022. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!