Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Képzési hitelről lenne pár...

Képzési hitelről lenne pár kérdésem, pontosan hogy is működik?

Figyelt kérdés

1. Szeptemberben kezdem a mesterképzést levelezőn, és az első félévet képzési hitelből szeretném fedezni. A költségtérítés első részletét augusztus 19. határidővel kéne befizetni, viszont amennyire én tudom, a hitel folyósítása csak októberben kezdődik. Ez okozhat problémát? Ha még a mai nap folyamán leadom az igénylést, az egyetem értesül róla?


2. Szükséges a személyes ügyintézés, vagy elég ha a neptunon keresztül elindítom az igénylést?


3. Van némi diákhitel 1 tartozásom, amit ősszel kell elkezdenem törleszteni. Ez befolyásol bármit?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2022. aug. 9. 11:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még egy: olvastam olyat, hogy az összeg 20%-át önerőből kell kifizetnem. Ezt milyen határidővel kell abszolválnom?
2022. aug. 9. 11:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Onnantól, hogy megkötöd a szerződést velük és Neptunban nyilatkozol, hogy diákhitelből szeretnéd finanszírozni, nem lesz gond. Nekem volt, hogy decemberben papírozták le a folyósítást, mivel a dh az egyetemnek utal közvetlenül, majd ők ezt intézik egymás között.


Nem szükséges személyes ügyintézés.


Nem befolyásol semmit a dh1 a dh2 szempontjából.


A 20%-ot nem tudom, hogy hol olvastad, lehet egyetemfüggő, de nálunk nincs ilyen. Ha neked kell fizetni önerőből, ami elég szürreális, akkor majd megjelenik a tétel a pénzügyeknél, addig úgysem tudod befizetni.

2022. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez gyors volt, köszönöm szépen!
2022. aug. 9. 11:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha szeptemberben kezdesz, akkor a felvett helyre be kell iratkozz. Ez az első lépés. Aztán van ahol be kell a Neptunon is, illetve fel kell vedd a tárgyaidat. Ekkor a Tanulmányok, képzés menüben meg tudod nézni hogy aktív vagy e erre a félévre.

De ha már beiratkoztál az egyetemre, akkor elindíthatod a Dh folyamatot, de ő mindenképpen az aktívra váltás esetén fogadja el csak, hiszen úgy tudja, hogy te ebben a félévben aktív leszel, tevékeny leszel, nem passziválsz.

Ha valami bibi van, akkor a DH szokott levelet küldeni hogy nem jó valami, pótold, javítsd stb.

Viszont én olvastam valahol olyat, hogy a Neptunban valahova be kell jegyezni, hogy a tandíjat DH2ből szeretnéd fedezni. Ennek mindenképpen érdeklődj utána az egyetemednél. Azt hiszem a DH számlaszámod kell ott legyen. (De most nem emlékszem pontosan.)


Szerintem elindíthatod Neptunon keresztül. Elvileg átvisz a Diákhitel Direktre. Ügyfélkapuval meg tuti nem kell személyesen én úgy gondolom.


Ha a Diákhitel 1 tartozásod első törlesztőjének nem jön el a határideje mire leegyeztetnek mindent akkor semmi gond. De ha igen, akkor célszerű már elkezdeni a tartozást, kárba nem megy. Max ha mégis leegyezetődik akkor már lesz egy havi törlesztő befizetve.


Illetve nagyon fontos, hogy a Diákhitel Direkten az adatmódosításoknál megfelelő helyen legyen jelezve, hogy új hallgatói jogviszonyt létesítettél, be kell írni az egyetem és a képzés pontos adatait.

Ezt majd a DH leegyezteti az egyetemmel. Mindig küld üzit. Figyeld.


A 20% önerő a szakmát tanuló képzésre vonatkozik. Az egyetemen fizetendő DH2-höz nem kell önerő!


A DH1 törlesztésére kérj szüneteltetést ha nem akarod fizetni, mert amíg jársz egyetemre nem kell, én úgy tudom. Viszont semmi akadálya nincs hogy tovább fizesd, jobban mondva elkezd fizetni. Akkor legalább fogy.

Te tudod mit tudsz vállalni.


De bármi kérdésed van hívd fel a DH Központot, mert ott tudnak a legjobb és leghitelesebb infót adni és egyedi esetedre jól válaszolni.

Ha megtudsz valamit kérlek írd le ide, mert másnak jól jöhet az infó.

Köszönöm előre is.



Most látom, hogy már aug elején írtad ezt a kérdést, lehet már azóta meg is oldódott. :)

Kérlek írd meg mi volt.

2022. szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!