Egyetemen puskázni?

Figyelt kérdés

Alapból nem folyadnék ehhez, de van egy tárgy, amiből újra kell vizsgáznom majd és óriási az anyag és a követelmény is teljesíthetetlen.

Vkinek van bevált tippje? Telefon nálam nem jöhet szóba, azt nagyon neccesnek érzem és a tanár is folyamatosan figyel. Idáig mini papírra írtam ki, amennyit tudtam, dehát ez nyilván nem elég.


2022. aug. 10. 11:04
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
#10. Ennek a válasznak még az értelmét se látom, ha nem hiszed el, kérdezz konkrét esetet vagy szimplán lépj ki.
2022. aug. 10. 15:05
 12/22 anonim ***** válasza:
2%
heteket tanultál? A szorgalmi időszakban kellett volna, több hónapod van rá. Ebben a szemeszterben használd ki. Minden nap 1 órát töltesz vele, meglesz az. Jobban jársz így, mintha kivágnának puskázásért
2022. aug. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igyekszem, direkt hangsúlyoztam, h nem tanulás nélkül akarom megúszni. A te válaszod sem a kérdésemre irányult, ilyenekre felesleges időt pocsékolnotok.:)
2022. aug. 10. 15:53
 14/22 anonim ***** válasza:
25%

#11. "ha nem hiszed el, kérdezz konkrét esetet vagy szimplán lépj ki."


Köszönöm, de el tudom dönteni, hogy mikor, mire és mit válaszolok, engedd meg, hogy figyelmen kívül hagyjam az erre irányuló jótanácsaid! :)


Ami a puskázást illeti: nevetséges érv. Majd később, jóval az egyetem után jössz rá, hogy egy BSc diploma mennyire nem volt emberfeletti teljesítmény. Gondold át, hogy a summa cum laude orvosok, jogászok milyen jót mosolyoghatnak azon az érven, hogy "puska nélkül lehetetlen, és aki nem ezt mondja, az nem is tanult igazi kemény szakon".

2022. aug. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén nincs. Ha puskáztam is, mindig úgy puskáztam, hogy csak a hívószavak és pár képlet vázlata volt meg a kis puskalapomon. Muszáj volt tanulnom, főleg ha hatalmas az anyag, mert egyszerűen nincs időd lapozgazni a puskád és feltűnő is.


Amit tehetsz, hogy nem vaktában készülsz, hanem az előző alkalmak vizsgafeladatain gyakorolsz. De ez sem puska tipp, csak tanuláshoz.

2022. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
28%

Anno ahova én jártam a "berántás" volt divatos. Lehetősége függ erősen a vizsga jellegétől.


Ott megy csak, ahol egy esetleg két vizsgatételt kapsz/húzol (egy előre ismert listából).


A lényeg, hogy egy alkalmas pillanatban az üres A/4-es lapodat lecseréled a kidolgozott tételre (ami pl. a ruhádba van rejtve).


Olyan emberről is tudok (testesebb srác), aki egy szabóval csináltatott direkt erre a célra öltönyt (egy extra nagy belső zsebbel).


A módszer lényeg, hogy nem írogatsz, nem másolsz stb. egy alkalmas pillanatban lerendezed az egész műsort.

Persze azt a pillanatot nagyon jól kell megválasztani :)

De összességében az akkori tapasztaltok szerint még így is kisebb a kockázat (mindent számolva).


Sajnos amikor én jártam akkor már cizelláltabbak voltak a vizsgák, ezért nem vagy csak nehezen/módosításokkal ment a módszer.


Egyszer egy komplett support csapattal csaltunk és még azt is meghackeltük, hogy a tanár minden lapot lebélyegzett!

2022. aug. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#14: felesleges orvosokhoz hasonlítani egy BSc szakot, pont azért keresek hozzá segítséget, mert véleményem szerint sokat nem ér egy ilyen végzettség, és nem fogok rá feleslegesen hónapokat készülni, miközben a többi szaktársam kipuskázza pofátlanul. De ismét nem a kérdésre válaszoltál, teljesen felesleges bizonyítgatnod, h milyen kicsinyes dolog a puskázás, mert ettől még a mai világban ez megy minden egyetem nehezebb tárgyánál.


#16: köszönöm, sajnos már a tanárok is bizalmatlanabbak, olyan pofátlan esetek vannak. :D A berántás sajnos nálam nem játszik, mert több kis kérdés van a vizsgán.

2022. aug. 11. 20:12
 18/22 anonim ***** válasza:

#16-os vagyok.


Egyszer gondoltam, hogy leírom, hogy mi anno, hogy oldottuk meg a "több kis kérdés van a vizsgán" problémát, de mégsem írtam, mert titkos recept :)

Plusz, ha már puskázol, akkor légy kreatív, és legalább ilyen tekintetben tanulj/fejlődj.


Hint-ként csak annyit mondok, hogy próbálj találni hasonlóan gondolkodó embereket és csapatban puskázzatok.

3-4-5 ember összedolgozva csodákra képes. 1-2 ember vizsgázik, páran kintről segítenek stb.


Komolyan egy élmény néha egy ilyen akció és tanulságos is lehet.

Megtanultok együtt dolgozni, aki az "ész"/főnök a csapatban az szervező/management skillekben is fejlődik stb.


Mi csapatban olyan kimunkált módszerekkel dolgoztunk,

hogy egy Ocean's Eleven jellegű heist movie semmi hozzánk képest.


-


A dolog erkölcsi részét a te lelkiismeretedre bízom.


Amikor és ahová én jártam annyira az eszetlen bebiflázásra épültek a vizsgák, hogy nekem nem okozott szívfájdalmat a puskázás (pedig "lelkiző" ember vagyok).


Megjegyzem olyan tárgy kapcsán, amit kicsit is tartottam valamire (és valóban a szakma kapcsán releváns volt) soha nem csaltam.

Nem csaltam gyakorlatokon (ZH-kon) sem soha.


Egyébként a BSc-t nem is fejeztem be, kb. 80%-nál abbahagytam, mert elég volt a biflázás.


Viszont azóta is a szakmában dolgozom sikeresen.


A legelső állásinterjúmon még kicsit himi-humiztam, hogy hamarosan befejezem az egyetemet, folyamatban az ügy (akkor még úgy is terveztem).

Azóta pedig egy ember nem kérdezte sehol, hogy van-e bármi papírom.


Később olyanoknak (barátok) segítettem (tanácsokkal) diplomamunkát írni, akik MSc-re jártak angol nyelven stb.

Ők fordítva voltak, a biflázás ment nekik, de a szakma gyakorlati része nem nagyon (semennyire).


Természetesen én sem agysebész vagyok, minden szakmához nem tudok és nem is akarok hozzászólni.

Lehet, hogy valahol (orvosin pl.) tényleg übergáz erkölcsileg, ha "kreatívan" közelíted meg a vizsgázást.

2022. aug. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Milyen jók a puskázós kommentek! :D
2022. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én akkor buktam le a puskázással, amikor egyetemen a Matematika 2.féléves vizsgára nem tudtam megtanulni az anyagot. Nagyon sok száraz definiciót kellett volna bemagolnom, ami nagyon nehezen ment.


Aláìrom, hogy én is nagyon béna vagyok a puskázásban, de a tanárok is szemfülesek voltak, és sok hallgatót lebuktattak. Végül átmentem a pótvizsgán, de majd megőrültem mire sikerült.

2022. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!