Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Online oktatás lesz megint?

Online oktatás lesz megint?

Figyelt kérdés

Egyre többet hallom hogy megint online lesz a rezsi, fűtés miatt hogy tudjanak az iskolák spórolni. Én semmi ilyet nem hallottam eddig. De elvittük azerelőhöz a laptopot és ott is mondták hogy időben hoztuk mert online lesz és akkor drágábban dolgoznak majd.

Most én vagyok csak ennyire lemaradva? Ti mit hallottatok?


2022. aug. 10. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz, csak lehet, ha az iskola nem tud tanulókat fogadni. Például ha nem működik a fűtes. De ha működik, akkor működik, nem kapcsolhatják csak úgy ki, mert spórolnak. Max letekerik 19 fokra, máris 20%-ot spóroltak, de az még elégséges, hogy lehessen órákat tartani.
2022. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
A rendelet kijött, lehet, de első körben biztos nem ez lesz. Szerintem pl, rövidített órák, hosszabb téli szünet. Középiskolákban fogják leghamarabb bevezetni, ha erre sor kerül az online oktatást, ami amúgy egy katasztrófa.
2022. aug. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Ez a facebookos okoskodók legújabb teóriája, hogy a fűtés hiánya miatt, újra online oktatás lesz.


De, nincs valóságalapja, spekuláció az egész.

2022. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

A fűtés hiányára hivatkozva vízionálnak online oktatást. Ezzel erővel a fűtés miatt bezárhatna a posta, az önkormányzat, kormányhivatal, orvosi rendelő, parlament múzeumok...

Ha nincs fűtés akkor nem hiszem hogy csak az iskolák zárnának be.


Nagy valószínűséggel az állam kifizeti a számlát és jelenléti oktatás lesz.


Persze vannak alternatív megoldások is. Például: egy iskolába délelőtt 5 órában tanulnak, majd egy másik iskolából berendelik a fűtött suliba délután 5 tanórára a tudásra éhes ifjúságot. Így a két iskola helyett csak egyet kell fűteni.

2022. aug. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Egyetemeken előfordulhat
2022. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE TTk-n már biztos, hogy lesz október közepétől.
2022. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezt honnan tudod??
2022. aug. 14. 16:53
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Miért kell ezt egyébként ilyen "lélegzet visszafojtva" várni? Az elmúlt évek tapasztalata egyébként is az volt, hogy a távoktatás bevezetésében nincs egységes tendencia. Az utolsó hullám idején nálunk az adott karok dékánjaira bízták a döntést, és előállt az a paradox helyzet, hogy míg a JÁK-on távoktatás volt, addig a BTK-n teljesen jelenléti. Az hogy hol, mikor, milyen feltételek között lesz online szakasz, akkor derül ki, amikor az adott intézményben megmondják. És amiről fentebb beszéltem, csak az egyetemi szféra, alatta még nehezebb a helyzet, mert lehetnek olyanok, akiknek nincs Internete, a gyerekek nem tudnak önállóan készülni (mert nem is kell még tudni nekik)...

Én az egyetemen kimondottan szerettem a távoktatást, de ezzel eléggé egyedül voltam, sokan visszasírták a közösséget, a tanárok közül pedig többen panaszkodtak az átállás nehézségeire és a személytelenségre, nehéz kapcsolattartásra.

Ezeknek az "Ugye távoktatás lesz?" típusú kérdéseknek semmi értelme... ráadásul, ha tömegesen megint bevezetik, az annak a jele lesz, hogy komoly energiaválság van.

2022. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7. Mert már az egyetemen kijött az utasítás, hogy a laborokat lehetőleg tegyék az összeset szept-okt. hónapra, egye helyeket be is zárnak és október végétől online lesz az oktatás.
2022. aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as hol a fenébe láttad hogy én várom e vagy sem? Képzeld nem várom ezért voltam annyira meglepődve amikor nyaralás után visszatérve az összes barátom erről beszélt….ezért kérdeztem meg hogy ez nem e csak egy pleytka de minegy
2022. aug. 14. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!