Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Reálisan milyen képzést...

Reálisan milyen képzést érdemes elvégezni közel a 30hoz?

Figyelt kérdés

Akinek ugye nincs valami ütős képzése, annak általában ezek nincsenek:

pénz

idő


Tehát 3.5 éves egyetemi képzéseket, meg 2 éves okj-kat szerintem irreális ajánlgatni.



2022. júl. 31. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem irreális. Közepesen jó érettségi eredményekkel is simán be lehet kerülni a felsőoktatásba tandíjfizetés kötelezettség nélkül, tehát ez csak kifogás.

Olyasmit kell választani, ami érdekel és szívesen dolgoznál benne. Hiába írom, hogy legyél mérnök, ha humán beállítottságú vagy.

2022. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ingyenesen el lehet végezni 2 szakmát estin, a szakképzési centrumok intézményeinél. Ezek többnyire két éves képzések, cserébe nem kell értük fizetni és használható tudást adnak.


[link]


Vagy pénzt fektetsz bele egy rövidebb képzésbe, vagy minimum 2 évig tart. Olyan képzés nem létezik, ami rövid és ingyenes.

2022. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Szakmát tanulj, azzal jársz a legjobban.
2022. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Én BGE marketing szakra iratkoztam be 28 évesen, azzal csináltam nem semmi karriert.
2022. júl. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
4. Itt mindenki karriert csinált, csak a karrier szójelentésével nincsenek tisztában.
2022. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem érdemes egy egyetemi vagy egy OKJ-s képzést bevállalni? Ha még 30 se vagy meg főleg. Úgy kell felfogni, hogy most befektetsz 2-3 évet az életedből, leszel kb. 30 mire végzel és sokkal jobb helyzetbe hoztad magad a munkaerő piacon. A következő X évben meg úgymond learathatod a befektetett munka(tanulás) és idő gyümölcsét. Olyan, hogy semmit nem teszel bele, csak legyen jól fizető szakma nem létezik. Ha létezne mindenki azt csinálná. Szóval, ha pénzed nincs is, az időt kell valahogy kiszorítani, akkor is ha nem éppen könnyű munka és család mellett tanulni.
2022. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
5. Igaz, igaz. Számodra hol kezdődik egy karrier, mi az, amit annak neveznél?
2022. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!