Melyik egyetemre menjek, ha programozó szeretnék lenni?
Halál mindegy hol tanulsz. Ad egy alapot, valamint betekintést kaphatsz ebbe-abba. DE: nem fogják megtanítani, hogyan kell programozni, mert ez egy képesség. El lehet tanulni ezt-azt, de gondolkodni végsősoron magad kell gondolkodj.
Az, hogy programozás, az elég sok dolgot takar magában. A bare-metal HW-re assemblyben írt mikroprogramoktól kezdve a driverek írásán át a containerekben futtatott appokig minden beletartozik. De az ipari irányítástechnikánál használt PLC-ket is programozni szükséges.
Ha elsősorban a nagy publikum fejében értett programozáson gondolkodsz, akkor ELTE-IK.
Ha hardverhez közelibb dolgok érdekelnek, de inkább web/cloud/AI/stb. , akkor mérnökinfó BME vagy ÓE.
Ha nagyon hardveres dolgok érdekelnek, akkor villamosmérnöki (ÓE-BME) beágyazott rendszereken vagy ipari irányítástechnikán.
31. “ #25 jól hangzik, amiket írtál, viszont az is kivehető, hogy te nem ott végeztél.”
Valóban nem, de ez csak hitelesebbé teszi ha dicsérem, nem? ;)
Egyébként data scientist vagyok egy nagy német multinál, és a fentieknél sokkal rangosabb helyekre jártam külföldi egyetemeken, úgyhogy van rálátásom arra, hogy mit érdemes tanulni – ha a fejlesztés “elit” része érdekel, nem az átlagkóder munka.
"marhára nem számít, hol végeztél vagy hol tanulsz. Az sem számít, hogy van-e diplomád igazság szerint."
Hanem mi számít?
"marhára nem számít, hol végeztél vagy hol tanulsz. Az sem számít, hogy van-e diplomád igazság szerint."
Hanem mi számít?
Az, hogy mit tudsz. És bizony, ha a kérdező a webes full stack fejlesztés irányába indult el, akkor azt nem az egyetemen fogja megtanulni.
36# Mondjuk én amellett vagyok hogy ha full stack webes akar lenni, ne menjen egyetemre.
... de a BMEn rengeteget lehet erről is tanulni.
Ha ügyeves választatsz kövált/szabvál tantárgyakat, akkor rettenetesen sokat tudsz tanulni a webfejlesztésről.
Vannak nagyon jó általánosan szoftverfejlesztésről szóló tantárgyat. Szoftvertechnológia, szofvertechnikák, project laboratórium, Mobil és webfejlesztés stb...
Meg ha mondjuk a C# érdekli a szoftverfejlesztő spec + szoftver technikák rengeteget ad pluszba.
Meg az adatbázisokról is sokat lehet tanulni. Persze a matekos háttértudást picit túl erős hozzá, de egyszer érdekes volt végi hallgatni.
Meg van a Témalabor, majd Önállólaboratórium és utána a Szakdoga, ahol konkrétan csak azzal a témával foglalkozol, ami téged érdekel úgy hogy közben egy konzulens fogja a kezed, aki ha jól választasz egy nagyon jó szakember. Például én rettenetesen jól választottam vagy szerencsés voltam, de rengeteget tanultam.
Meg persze a kötelező gyakorlat, ahol konkrétan kötelező munkatapasztalatot szerezni és ezt is nagyon jól összhangba lehet hozni az előtte tanultakkal.
Szóval azért annyira nem rossz az egyetem, még akkor sem ha full stack fejlesztő akarsz lenni. Csak annyi hogy a tantárgyaid fele számodra szükségtelenek lesznek és amúgy végzettség nélkül is dolgozhatsz, így lesz egy idő, amikor úgy érzed picit elvesztegetted az időd, mert már 1-2 évvel hamarabb el tudtál volna kezdeni dolgozni és mennyivel előrébb jártál volna egyetem nélkül.
Csatlakozom a 32-eshez. Ma azok a kollégáim, akik undorító stílusban leszóltak és lenéztek azért, mert nem valami elitképzőbe jártam. És vannak közülük alattam is sokan.
Nem a diplomád dönti el, hogy kikkel leszel kolléga, hanem az, hogy mit teszel meg a tudásért. Ezek közül csak egy az egyetem...
De úgy látszik, hogy az itteniek gyomra nem bírja ezt befogadni és habzó nyállal tolják az elitista dumát.
Amúgy ha ennyire teleélvezitek a gatyuskát a bmetől meg az eltétől, mintha a többség nem mindenhonnan máshonnan kerülne a komolyabb munkakörökbe is pusztán mennyiségi alapon, akkor már miért nem Ivy League?
Ha annyira obsessed valaki azzal, hogy hol szerzi a diplomáját, ne egy koszos magyar egyetemet válasszon, amik közül mind egykaptafa, max néhol barátságosabb a társaság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!