Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Motivációs levél kollégiumba?

Motivációs levél kollégiumba?

Figyelt kérdés
Idén kezdeném az egyetemet Budapesten és nagyon fontos lenne, hogy bekerüljek a választott iskolám egyik kollégiumába. Ehhez kell írni egy motivációs levelet is, és persze csatolni az azt igazoló adatokat hogy külföldi vagyok, mennyire messze élek és milyen az anyagi helyzetünk. Ezek mellett mit kéne még tartalmaznia a levélnek és milyen hosszú legyen az? Sosem írtam még ilyet és nem tudom mi pl. az elvárt megszólítás az elején vagy mikre illik még hivatkozni. Nem szakkollégiumba készülök, így az ott megszerezni vágyó tudásról sem írhatok

2022. júl. 27. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szar az anyagi helyzete, messze lakok, szeretnék tanulni, de ilyen albérlet árak mellett maximum hajléktalanként tehetem meg.
2022. júl. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen motivációs leveleket általában felekezeti vagy határon túliaknak fenntartott kollégiumok szoktak kérni (ha jól értem, a te eseted az utóbbi). Ilyenkor a motivációs levélben ezeket érdemes hangsúlyozni (pl. aktív vagy helyi vallási vagy magyar kulturális közösségben).


Érdemes megnézni a kollégium honlapját, és ha működik ott olyan kör, amihez szívesen csatlakoznál, akkor azt is megemlítheted. Mondjuk ha játszol valamilyen hangszeren és van a kollégiumban öntevékeny zenekar, akkor érdemes leírni, hogy szívesen csatlakoznál, mert gyerekkorod óta csellózol.

2022. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!