Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezért elvehetnék a diplomámat?

Ezért elvehetnék a diplomámat?

Figyelt kérdés

Utólag vettem észre, hogy fél oldalnyi szöveg 2x szerepel a szakdolgozatomban és így van meg a minimális karakterszám. Tehát, ha az egyik fél oldal nem szerepelne benne, akkor kicsivel kevesebb lenne, mint a követelmény. Nem tudom, hogyan kerülhetett bele kétszer, hiszen többször is átolvastam és nem tűnt fel, csak már most az államvizsga után.


Illetve a másik, hogy a szakdolgozat 99%-ban online forrásokra épül, mert olyan volt a témám, amihez itthon nem lehetett szakirodalmat szerezni. Nagy környezetvédelmi világszervezetek kutatásait/tanulmányait és a környezetszennyezés hatásait elemzi egy speciális nézőpontból.


Azóta folyton azon stresszelek, hogy emiatt a két dolog miatt elvehetnék a diplomámat akár évek múlva. Lehet, hogy teljesen értelmetlen ezen idegeskednem, de állandóan ezen kattogok.



2022. júl. 24. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Soha többet senki nem fogja kinyitni a dolgozatodat, ne parázz. A 99% online forrás azt jelenti, hogy hivatkozás nélkül ollóztál össze mindenfélét?
2022. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem tűnt fel senkinek, hogy egy oldal megismétlődik a szakdolgozatodban, az azt jelenti, hogy eddig se nyitotta ki/olvasta végig senki. Miért tennék EZUTÁN, mikor már nem is kötelességük, mert megkaptad a diplomádat?
2022. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1.: Nem. Mindent lehivatkoztam. Bibliográfiában is benne vannak a felhasznált tanulmányok.
2022. júl. 24. 14:18
 4/11 A kérdező kommentje:
2: Azért jutott eszembe, mert hallottunk már olyat, hogy valakinek a diplomáját akár 10-20 évvel később vették el. Persze ott mondjuk az volt a helyzet, hogy plágium volt az egész.
2022. júl. 24. 14:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha többet senki nem fogja kinyitni. De még ha ki is nyitná, ezekért a dolgokért nem vesznek elő. Nem követtél el semmit némi nyomtatási hibán kívül. Nyugodj meg. És ezt egyetemi oktatóként írom.
2022. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3: Köszönöm a választ!


Éppen azért stresszelek ezen, mert nem nyomtatási hiba. Hanem én okos valahogy nem vettem észre, amikor még írtam a szakdogát, hogy kétszer benne hagytam azt a fél oldalt.

2022. júl. 24. 14:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Próbálj meg kicsit lazítani, kipihenni magad, mert az látszik hogy még nagyon államvizsgás pörgős aggódós üzemmódban vagy:))
2022. júl. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész politikusnak, soha többet senki nem fogja kinyitni a szakdolgozatodat.

Ha mégis, megmondod, hogy tördelési hiba, amit te sem vettél észre. Ennyiért senki nem fogja elvenni a diplomádat, hiszen megvédted, dolgoztál vele, nem plágium. :)

2022. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

:D

Meg van a diploma, innentől kezdve ok. De igen, van arra precedens, hogy utólag elvesznek pl. doktori címeket.


Ha ezen átsiklottak az egyetemen, akkor a kutya nem nézte meg a dolgozatodat.


Az online dolog más kérdés, az online egy megjelenési forma, attól még könyvet is olvashatsz a neten, amit be lehet hivatkozni. A lényeg, hogy tudományos jellegű legyen, hivatkozható legyen, azaz ne wikipedia meg 24.hu, bizonyos esetekben még azok is elfogadhatók.


De ha idáig senkit nem zavart, nem utólag fog ez feltűnni...

2022. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elöttem írták, ha nem mész politikusnak vagy nem válik belöled valami reflektorfényben élö közszereplö akkor a kutya nem fog vele késöbbiekben foglalkozni.
2022. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!