Mi értelme van a sok kötelező llvasmánynak?
Én is pont azt akartam írni, amit az #5.
Sajnos egy kora tizenéves még nem képes belátni, hogy twitter és insta posztok olvasásától nem lesz széleskörű tájékozottsága, és választékos szókincse...
Amire majd akkor lenne szüksége, mikor pl. egyetemre megy, vagy netán munkába akar állni... És egy nyomorult motivációs levelet sem képes megfogalmazni. Példa rá az n+1 ilyen jellegű kérdés (= kérés) itt a GYK-n.
Elég elavult a rendszer.
Én egy-két fontosabb, hagyományos kötelező mellett bevezetnék modernebb, a fiatalokat talán jobban érdeklő olvasmányt, emellett pedig a kötelező és szabadon választható kötelező filmeket.
Sokat lehetne ezekből tanulni. A hiba igazából ott van, hogy a diákok többsége soha nem jut el oda, hogy megértse miért tanul irodalmat és nyelvtant.
Nekem is kb. 11. osztályban sikerült felfognom, hogy jól járok ezzel, de addigra már sok évet elszalasztottam.
Gyökeres változtatásokra lenne szükség, hogy a gyerekek egészen az elejétől kezdve szívesen járjanak az iskolába, ezzel együtt irodalom órára is.
Sajnos több évtized kellene, mire az oktatási rendszer és a társadalom eljuthatna erre a szintre, de jelenleg még az akarat sincs meg rá.
Ad egy alapműveltséget. Megismered a világirodalom és a hazai irodalom klasszikusait. Megismertet több műfajjal, korral, stílussal.
Nem minden kötelező olvasmány tetszett, de volt közöttük kedvencem is. Meg érdekes volt utána irodalom órán beszélgetni róluk. Én jobban élveztem, mint pl. a matekot vagy a fizikát :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!