Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor derül ki, hogy átraknak-...

Mikor derül ki, hogy átraknak-e fizetősre?

Figyelt kérdés

Államin vagyok, ELTE GTK mester szak, 56 kreditem van szóval az nem para, viszont az előző félév sajnos rosszabb lett, minden tárgyat teljesítettem, de a végső átlagot 2,96-ig sikerült felrángatni :/

3-as átlagot írnak mindenhol + ugye ha nincs meg két félév alatt a 36 kredit; igazából remélem, hogy alulról indulnak el az átsorolásokkal (sokaknak lett sokkal rosszabb), és megúszhatom, egyébként ha átraknak, lehet passzivalok, nem lenne ugye mindegy mire jelentkezek be..

Ha van valakinek tapasztalata, megköszönöm ha ír!



2022. júl. 4. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kredited meg van, de a két utolsó féléved átlaga nem éri el a hármast. így át fognak sorolni. Az átsorolás független attól, hogy másoknak milyen átlaguk lett, ilyen alapon nem lehet megúszni. Az átsorolás szabályait törvény írja elő. Határozatot kapsz az átsorolásról.
2022. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTÉ-n tavaly és tavalyelőtt is július végén volt az átsorolás, szóval gondolom most is akkor várható. Mindenképp jön majd Neptun-üzenet róla.
2022. júl. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem, mi értelme volna passzív félévre menned, ha átsorolnak. Az az átsorolást ez nem befolyásolja. Ha passzív félévek után visszamész, ugyanúgy költségtérítéses leszel. Ha esetleg nem tudod a költségtérítést állni az utolsó tanévre, akkor vegyél fel diákhitelt. Utólag könnyedén visszafizeted majd. Egy év tandíj nem fog földhöz vágni, s jobban jársz, ha hamarabb végzel.
2022. júl. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Átsoroltak xd

A szabályzás önmagában szerintem iszonyat gáz, ha hármas helyett bukó az utolsó, 6 kredites vizsgám, akkor 3.0 fölött lenne az átlag, mert csak a teljesítettet nézik, tehát stratégiailag jobban megéri megbukni ilyenkor, ezt csak úgy annak üzenem, aki belefut esetleg később ebbe.

Valószínűleg dh lesz és befejezem, hogy szabaduljak, egyébként nagyon nem ajánlom a kart, nevetséges a vizsgaközpont (pl gépen kell írni a vizsgát de néha elmegy a net, akkor így jártál, hátha frissül és visszajön… nekem nagyon elvette a motivációmat, csak ha már benne van egy év nem akarom máshol újra kezdeni)

2022. júl. 8. 23:39
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
4. Persze, tudjuk, mindig más a hibás ilyenkor, inkább nézz magadba! Egy 3-as átlag is nagyon gáz amúgy. Tanulj többet és ne másra mutogass. Az én átlagom sose volt 4.5-nél alacsonyabb.
2022. júl. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyes vagy, alapszakon és első mesteremen én is 5,2 fölött hoztam :) most munka mellett más. Főleg egy ilyen vizsgaközponttal megáldva. Gondolom akkor tudod, hogy ha a nagy kredit értékű tárgyak nehezebben mennek, hiába van a kicsikből 4-5 nem kevés. De őszintén remélem, hogy a 4,5 átlagodtól több fizud vagy jobb életed lett, és csak tök véletlenül jársz anonim fórumokra arcoskodni
2022. júl. 9. 11:12
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem arcoskodom, de az tény, hogy a 3-as átlag kevés. Még, ha neked nem is tetszik.Sőt én diplomát sem adnék 4-es átlag alatt senkinek.
2022. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!