Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki tudja, hogy milyen Erdelybe...

Ki tudja, hogy milyen Erdelyben a tanitas (magyar iskolakban)?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Én itt járok, és nagyon nehéz. Nagyon sokáig vagyunk iskolába, a tavaly - mikor hetedikes voltam - összehasonlítottam egy 12-ike órarenddel a sajátom. Nekünk több óránk volt, mint a tizenkettedikes diáknak. Ezenfelül a román nyelvvel irtóra kínzónak... A tananyag románból ennél pocsékabban össze se lehetne állítani - és nem azért mondom, mert nem szerettem a nyelvet, hanem azért, mert olyan kifejezéseket tanulunk, amit még egy román anyanyelvűnek is meg kell gondolkoznia, hogy mit jelent! de a hétköznapi, gyakran használt kifejezések mintha nem is léteznének...


Amúgy mivel több nyelvet tanulunk, több plusz tantárgyunk van, mind pl. a Mo-n tanulóknak, úgy tűnhet, okosabbak vagyunk. Pedig pont az van, hogy mivel sok van, mindenre kevesebb idő jut, és bár azt lehessen megtanulni, amit a dogába kérnek. Egyszerűen nincs idő fejleszteni az általános műveltségedet, nem tudsz utánajárni bővebben egy olyan témának ami érdekel. Pedig én viszonylag jó suliba járok, a tanárok is rendesek.De így is, mire négyre valahogy hazaessek, még eszek, mire leülök a tanulnivaló mellé már fél öt, és akkor még nem is pihentem! Mire átrágom magam a felesleges baromságokon este hét óra, és az igazán értékes dolgokat nem tudom megtanulni emiatt. Egyszóval véleményem szerint pocsék. Ez azt is mutassa, hogy idén nagy volt a bukás az érettségizőknél, nálunk két teljes iskola diákjainak se sikerült az érettségi. És még a megye legjobb sulijába is csak a felének. Persze, lehet mondani hogy nehéz volt... de egy nagyon jó suliba, ahol még többet is tanítanak, mint amit elvárnak, miért csak a fele ment át, és azok is épphogy?


A tankönyvekről már ne is beszéljünk. Lehet, hogy mi nem kell megvegyük őket, de mikor nem tudod elolvasni, hogy mi a házi, mert golyóstollal át van húzva az egész feladat szövege, akkor mi van? Szóval, ha azt terveznéd, hogy ide jössz tanulni, előre szólok: komplett idióta vagy. Én is amint lehet elmenekülök innen.

2010. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem tanultam Erdélyben,de a férjem ott született,és az általános iskolát végezte ott.Hasonló volt a véleménye,mint az előttem szólónak,azzal a különbséggel,hogy a magyar iskolába is bevezették,hogy románul kell tanulni a tárgyakat (persze ez kb 20 éve volt,és akkor más volt a politikai helyzet)

De ahogy olvasom az előttem szólót,nem sokat változott ott a helyzet 20 éve alatt.

2010. szept. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hova valosi vagy?
2010. szept. 20. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Én Sepsiszentgyörgyön lakom.
2010. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Boyszi válasza:

Én is most Magyarországon élek,de Sepsiszentgyörgyről jöttem:)

szerintem meg,hogyha kipróbálnád itt a sulit akkor nem ez lenne a véleményed,mert én még mindig jobban tanulnék a művészetibe,mint itt...a tanárok nagyon mások,sőt még gonoszabbak mint ott..és én Erdélyben román,francia,angol és latint tanultam meg persze az anyanyelvemet és nem bántam,mert ahány nyelvet beszélsz annyi ember vagy és mindig hasznát veszed a nyelveknek :)

2012. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!