Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményed a magyar...

Mi a véleményed a magyar iskolákban egyre gyakrabban előforduló "tanárverésekről" diák-diákelleni agresszióról?

Figyelt kérdés
Valamikor az én időmben még gondolni sem mertünk volna ilyen megtorlásokra. Semmi bajunk nem lett abból, ha egy körmöst, vagy pacsit kaptunk, vagy éppen a tanár a sarokba küldött, vagy a szamárpadban ültetett. Ma is hálás vagyok ezekért az időben érkezett fenyitéseknek.
2010. máj. 14. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
elég égő
2010. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Átestünk szokás szerint a ló túloldalára. Méghogy lovas nemzet vagyunk?! Vagy az egyik, vagy a másik felén vagyunk a pacinak, de nem a hátán. Ma már több joga van a diáknak, mint a tanárnak. A pedagógusoknak csak a kötelezettségek maradtak. Mi el sem mertük mondani otthon, ha a tanár adott egy nevelő célzatú, hozzáteszem, nem erőből jövő nyaklevest. Otthon kaptuk volna a másodikat, utána a kérdést, hogy mivel harcoltam ki a taslát. Ma meg a pedagógus már meg sem védheti magát, mert akkor fel van jelentve?! Menjen el bárki egy iskola udvara mellett szünetben. Olyan trágár ordítások szállnak, tanári felügyelet mellett, hogy egy médiában csak sípszóból állna a szöveg. Ha a tanár szól, elküldik jó esetben csak a p.ba, vagy a qrva anyjába. És ezt teszik az alsós, 7-9 éves gyerekek. És sajnos egyre rosszabb lesz. Elkeserítő, felháborító és lehangoló. Ez a jövő generáció?
2010. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy ez az igazgatók szégyene!!


A Legtöbb igazgató azt képzeli hogy ő az iskolában a kiskirály, a tanárok félnek tőle, ő meg magasról leszrja a tanárkollegáit is mega diákokat is csak minnél nagyobb leygena létszám hogy minnél több pénzt kapjon az iskola az oktatási minisztáriumtól amit aztán átjátszika saját zsebébe..


Emiatt van ma Magyarországon ilyen helyzet, mert ha az Iskolaigazgatókban lenne tisztesség akkor mernék jeleznia tanároka problémákat, és az iylen gyerekecskék úgy repülnének kifelé az első hangosabb szó után mint a győzelmi zászló, aztán ha már 10-15 helyről is kirugják 2 nap után mert leinfózzák a gyereket egymás közt az iskolák, akkor majd megunja a járkálást...

2010. máj. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szal ahol ilyesmi megtörténhet ott egy alljas és korrupt ember az igazgató, és az az iskola csak melegedő...

Gyüjtő, semmi több...

2010. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Silber ***** válasza:
49%

Én személy szerint visszaállítanám a tanár azon jogát, hogy nevelő célzattal bármilyen, nem túlságosan drasztikus lépést tehessen. A "nem túl drasztikus" alatt azt értem, hogy ne lógassa ki az ablakon, vagy ne kezdje el folytogatni a kölyköt, de azért egy "baráti" maflás simán belefér, ha nem marad nyugton az órán. Engem is idegesített annó, amikor nem lehetett figyelni a többiektől. Ha otthon nincsenek megnevelve, akkor a pedagógus hadd tegye meg a kötelességét, és hadd neveljen! Manapság otthon nem kapják meg a fiatalok azt az értékrendet, amit kéne. A pedagógus eredetileg nem csak tanít, hanem nevel is.


19/F

2010. máj. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden "tanárverés" amiről eddig olvastam, jogos volt. Válasz az igazságtalanság rá, a tanári agresszióra. Ha egy tanár tud kommunikálni a szülővel és diákkal azt nem fogják megverni. Azokat verik még végső elkeseredtségükben a szülők, akik ütik a gyerekeket, igazságtalanságokat követnek el, alázták őket. Például akik szart etették a mosdóból harmadikos fiúkkal dunaujvárosban, meg akik dömsödön lehúzták 30 8-9 éves lány bugyiját és megújjazták őket, szerintem halált érdemelnek.
2016. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!