Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Foltyassam az egyetemet, vagy...

Foltyassam az egyetemet, vagy inkabb kezdjek el egy szakmat tanulni?

Figyelt kérdés

2 felevem van meg az egyetemen, viszont a 2. Felevben a vizsgaim kb. felet nem teljesitettem, tobbek kozott azert mert neheznek ereztem es elbizonytalanodtam.

Van egy szakma ami erdekel es szivesen tanulnam, de kozben sajnalom otthagyni az egyetemet. Mit csinaljak?


2022. jún. 30. 12:06
1 2
 1/11 Kólauborkával ***** válasza:
86%
Én 2 félévet lenyomnám a diplomáért. Ma egy szakma is legalább ennyi idő és sosem tudhatod mikor és hol fogod felhasználni.
2022. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De meg 2 evem lenne hatra, minimum. Mivel csak az 1. Evet teljesitettem.
2022. jún. 30. 12:28
 3/11 Kólauborkával ***** válasza:
39%

Ja, az úgy más. Akkor azt tudom mondani, mint akárki más.

A diploma nem mindenkinek kell. Egy szakmával többet is lehet keresni sokszor. Te tudod mi érdekel, de egy szakmával tapasztalatot szerezhetsz és utána eldöntheted kell e a diploma.

2022. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz most?
2022. jún. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elkezdeni is kár volt. Pont ez a baj a mostani rendszerrel, hogy szakma, elhivatás éd felvételi nélkül mehet boldog-boldogtalan, miközben fogalma nincs, mi vár rá.

Először legyen szakmád, aztán onnan lehet továbblépni!

2022. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem igazan ertek veled egyet. En pl olyan szakmat szeretnek tanulni ahonnan felesleges lenne mar egyetemen tanulni ,mert semmi koze hozza. Masreszt nem felveteli nelkul megyunk egyetemre, mert nyilvan ossze kell gyujteni egy bizonyos pontszamot ,ahhoz higy felvegyenek. Le kell erettsegizned ,nyelvvizsgaznod stb. Szoval megdolgozol erte ,hogy felvegyenek.
2022. júl. 1. 14:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Az baj, ha semmi köze hozzá... Középiskola végére ki kell alakulnia egy érdeklődési körnek, annak megfelelően szakmát választani és kitanulni. Majd pedig ebben a szakmában menni tovább a felsőoktatásba.

Az érettségi meg nem felvételi, ahogyan a nyelvvizsga sem, legfeljebb annak van titulálva.

A felvételi az lenne, ha az egyetemek szerveznék és bonyolítanák le ahogy régen tették. Persze tudom én, a tömegképzés lett a divat nyugati mintára, így ebben a torz rendszerben ez nem életképes, bár ennek ellenére bizonyos helyeken felvételi alkalmassági vizsga előfordul.

Az érettségi alapú "felvételi" azért is torzítja a rendszert, mert nem tükrözi az egyén szakmai érdeklődését, elhivatottságát, hiszen amolyan sablonba szervezett kötelező "szükséges rossz"-ként tekintenek rá.

Amúgy annak idején amikor kitalálták a kétszintű érettségit, a terv tényleg az volt, hogy az emelt szint legyen az egyetemi belépő. Látjuk viszont hogy nem működőképes a rendszer, a komolyabb egyetemi szakok input követelményei és az érettségi szintje között óriási szakadék tátong, amit próbálnak toldozni - foltozni előkészítő tanfolyamokkal, de ugyanakkor ez plusz kapacitásigény az egyetemeknek, amely egyben a felsőoktatás szinvonalcsökkenését is maga után vonja, amelyet számos példa, tapasztalat támaszt alá. Így nyilván egy csökkentett szinvonalú felsőoktatást többen elvégeznek, gyakorlatilag ezáltal jobb a statisztika.

Tehát óva intek bárkit attól, hogy abban a tévhitben éljen hogy jobban teljesítenek a diákok, azért van ennyi egyetemista.. Szinvonalcsökkenés uralkodik (a hamis szakokat, hamis képzéseket is ideértve) most már mindenre is adnak diplomát, ebből születik valójában egy álstatisztika, amit lehet mutogatni.

Persze azt se gondolja senki hogy nyugaton okosabbak (sőt...) pusztán az van, hogy ott már évtizedek óta álstatisztika a jellemző. Csak ugye az a különbség, hogy egy gazdag ország ezt hosszútávon megteheti, a papír is eláll a fiókban, mert a pénz sem mindig a munkából terem (ha az kiváltható pl. természeti, földrajzi adottsággal).

2022. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyikből se lesz semmi
2022. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lehet🤷‍♀️
2022. júl. 2. 12:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy rendbe sajnos. Eddig sikerült bármit elérned azon kívül, hogy bukdácsolsz az egyetemen? Fektettél bármibe kitartóan és sok energiát?


na hagyjuk :D

2022. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!