Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol tanuljak, ha cukrász...

Hol tanuljak, ha cukrász szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg sima gimnáziumba járok és mindenféleképpen szeretnék egyetemre menni. Mivel cukrász szeretnék lenni, valami olyan egyetem lenne jó, ami kapcsolódik legalább mindimálisan a cukrászathoz, vagy hasznos lehet a továbbiakban. Hol tanuljak majd tovább?

17/l



2022. jún. 27. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Talán az ápolás és betegellátás szak dietetikus szakiránya, vagy az élelmiszermérnök szak áll legközelebb ehhez, de még így se sok közük van egymáshoz szerintem. A cukrász szakmát nem egyetemen tanítják, nem kell diploma ahhoz hogy cukrásznak tanulj.
2022. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor hol vagy hogyan lehet cukrásznak tanulni?
2022. jún. 27. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Az OKJ megváltozott, nem tudom hogy működik most a szakképzés, cukrász tanfolyamra keress a neten.
2022. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gimi után elmész esti vagy nappali okj-ra és két év alatt cukrász lehetsz, utána mehetsz egyetemre. Vagy ha kemény vagy, akkor estin cukrász OKJ, nappalin önköltséges egyetem(mert két képzést egyszerre nem fizet az állam senkinek). Vagy fordítva, állami egyetem nappalin, estin vagy fizetős OKJ(de arra nem fogsz bizonyítvànyt kapni valószínűleg, csak tanúsítványt, és nem két év lesz, csak pár hónap). Egy-egy képzés ára mostanság igen felment. Autószerelő akartam lenni, és ott kezdődik, hogy 900-950 ezer forint, de valahol még több. Pedig nem pesti vagyok, hanem vidéki, szóval itt olcsóbbnak kéne elvileg lenni. Na mindegy. A panasztól nem lesz olcsóbb. Én csak leírtam ezt az "apró" információt.
2022. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha Debrecen környéki vagy, akkor a DSZC igen jó. Én építőipari szakmát tanultam náluk, konkrétan a Povolnyban estin, két évesen, ingyenesen. Jól felszerelt volt a műhely, jó volt minden oktató, stb. Merem ajánlani, bár más iskolájuk nem tudom milyen. Debrecenben legalább van pénz ilyenekre, mert én eredetileg borsodi vagyok, és itt már nagyon nagyon régen szarban van az MSZC és egyszerűen eszköz sincs a diákokat tanítani. Kréta nincs, nem hogy gépek, meg egyebek. Magán, fizetős sulival viszont nincs személyes tapasztalatom, elvileg ott is jónak kéne lennie az oktatásnak, bár hallottam már olyanról, hogy 0 tanítás mellett mindenkit csak árugrugdostak, mert úgyis letett az asztalra X százezret. Ez nem tudom mennyire igaz, de biztos van ilyen is. Az ilyeneket nem ajánlom, mert nyilván szeretne az ember úgy kijönni a suliból, hogy ért a szakmájához, nem pedig hülye hozzá.

Előző voltam.

2022. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz gimi, hanem vendéglátóipari technikum.
2023. jan. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!