Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elhasználtam mind a 6 vizsgaal...

Nikooo12 kérdése:

Elhasználtam mind a 6 vizsgaalkalmam, mikor szűnik meg a jogviszonyom az egyetemmel?

Figyelt kérdés
Most tavaszi félévben elhasználtam egy tárgyból mind a 6 vizsgaalkalmam és a TO-n azt mondták biztosan kicsapnak, de nem tudom meddig tart még a jogviszonyom, illetve pótfelvételivel jelentkezni fogok újra

2022. jún. 24. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Félév vége körül (esetleg után) fog megszűnni.


Kellett volna dékáni méltányosságit beadni, hogy legyen hetedik vizsgaalkalmad, hátha akkor sikerült volna.

2022. jún. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

" illetve pótfelvételivel jelentkezni fogok újra"

"Kellett volna dékáni méltányosságit beadni, hogy legyen hetedik vizsgaalkalmad, hátha akkor sikerült volna."


Nem bántásból mondom, de ha valaki ugyanabból a tárgyból hatszor megbukik (ráadásul ez minimum két félévben történik, tehát még azt sem lehet mondani hogy nem volt idő felkészülni) akkor erősen el kéne gondolkodni hogy egyáltalán neki való-e az egyetem, vagy legalábbis az a szak.

2022. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint nincs 7. vizsgaalkalom! Az egyetem egyoldalúan határozattal megszünteti a jogviszonyodat.
2022. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Aki 6.alkalom után megbukik ne akarjon tovább küzdeni mert nem oda való.


Kivéve persze ha azért buksz meg hatszor, mert minden vizsgán csalás történt és azért lett elégtelen de az elég valószínűtlen.

2022. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nincs lehetőség 7. vizsgára, az egyetem a vizsgaidőszak végén megszünteti a hallgatói jogviszonyod (nézz utána, meddig tart a vizsgaidőszak).
2022. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tantárgy volt??
2022. jún. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Bme n lehet leadni tudtommal rektori vagy dékáni méltányosságit és akkor kapsz egy 7. alkalmat .


De ismerek olyat is aki azon is megbukott , ujrajelentkezett és elfogadtatta a tárgyait és folytatta majdnem ugyanott ahol előtte is volt

2022. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
7. A 6. vizsga már dékáni vizsga. Jobban jár egy újra jelentkezéssel, csak egy neki való szakra, mert ez nem az.
2022. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#7: Nem, nem lehet. Pontosabban leadni lehet ilyen kérvényt, de mivel a kérdést a törvény szabályozza, a 6 vizsgás limit alól sem a dékán, sem a rektor nem adhat (és nem is ad) felmentést.


Az újrajelentkezés valóban járható út.

2022. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#6 dendrológia
2022. jún. 27. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!