Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen záróvizsgával kapcsolat...

Milyen záróvizsgával kapcsolatos élményeitek vannak?

Figyelt kérdés
A héten záróvizsgázok és kíváncsi vagyok mások tapasztalataira. Milyen volt a tanárok hozzáállása, védésnél mennyire kötekedtek, bármi ami eszetekbe jut ezzel kapcsolatban. Még ha az egyetemet is leírnátok, akkor még hálásabb lennék! :)

2022. jún. 13. 20:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

BSc-s záróvizsgán a kedves vizsgaelnök elkezdett beleszállni ezerrel az amúgy tök jól összerakott szakdolgozatomba, csak éppen azon kívül, amit elmondtam védésen, nyilván bele sem olvasott. Sikerült olyannal letámadnia, hogy miért nincs benne, ami benne volt elég részletesen levezetve és alátámasztva. Mielőtt még ezt elmondhattam volna neki, az egyik bizottsági tag, aki ismert, mert korábban több tárgyból is ő volt a gyakvezérem, elkezdte neki lobogtatni a kinyomtatott szakdolgozatom annál az oldalnál kinyitva, ahol benne van a hiányolt rész. Nyilván égett, mint a Reichstag, ezért azzal vett elégtételt, hogy abból a ZV tárgyból, amiért ő volt a felelős, sikerült a kb 30 éve nem használatos mechanikus programvezérlésű esztergákból egy olyat kérdeznie (miután minden mást elmondtam elég jól), ami sem a hivatalos jegyzetben nincs benn, sem az interneten nem lelhető fel magyar, német és angol nyelven sem (utólag megnéztem kíváncsiságból), így elérte, hogy négyes legyek, ne ötös. Pont leszarom, őt minősíti egyedül :D

MSc-s záróvizsga már igen komolytalan volt, 3 záróvizsga tárgyból kettőből az oktatóval arról beszélgettünk felelet címszóval, hogy hol dolgozom meg melyik részek tetszettek a tárgyából, a harmadikból volt egy kis izzasztás, de rosszab jegy sem született ott sem, nemhogy bukás.

BME-GPK

2022. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én is végeztem! Elég kemény bizottság volt, négyen meg is buktak, de nekem sikerült. Hatalmas kő esett le a szívemről!
2022. jún. 16. 22:57
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! Ma én is végeztem, nálunk nagyon kedvesek voltak és 5-ös lett mindenem. Nekem is hatalmas kő esett le a szívemről 😃

(#4-es voltam)

2022. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Gratulálok! :)
2022. jún. 17. 13:22
 15/16 1 kiló banán válasza:
100%

Szia!

Nekem a szakdolgozat védés és az államvizsga külön félévekben volt, a szakdolgozat védésnél szinte semmi kötekedés nem volt a tanárok részéről, néhány kérdés volt mindössze, sokadik voltam aznap, szerintem már ők is unták a témát.

Államvizsga feleletem lehetett kb. 30-40 perc, melynek az érdemi része volt kb 20 perc, nem igazán tudtak rajtam fogást találni sem elméleti sem gyakorlati kérdésekkel. Aztán valaki benyögte, hogy milyen szakirányon tervezem folytatni BSc után. Az volt a válaszom, hogy nem tervezem, hogy MSc-re megyek. Na az utolsó negyed óra azzal telt el, hogy próbáltak meggyőzni, hogy maradjak már MSc-n, jó lesz az, ilyen tudással ott a helyem stbstb... már komolyan mondom nekem volt kínos a vége :D. Végül nagy nehezen csak kiengedtek a teremből, de húzták a szájukat, hogy nem megyek MSc-re. Vidéki egyetem mérnöki szakán történt 4 éve.

2022. jún. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én előző félévben táróvizsgáztam, a védésem 5ös lett,egy elég különleges és jó témát írtam,amiért a konzulensem oda és vissza volt,így nem is kérdeztek semmit.

A tételnél viszont kihúztam az egyetlent amiről egy szót nem tudtam, a bizottság elnöke pedig enyhén szólva nem volt kedves.

Így megbuktattak.

Jövő héten megyek újra, most már oda vissza fújom a tételeket, az össeset,remélem meglesz.

2022. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!