Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha államis vagyok egyetemen,...

Ha államis vagyok egyetemen, és nem megyek el egy vizsgára (ami nem csusztató tantárgy), akkor bukhatom - jó jegyek - ellenére az állami helyem? Ez igaz?

Figyelt kérdés

KRE.


Ennek ellenére 4,5 körüli átlaggal számolok, mint előző félévben (első éves vagyok)


Hányok a tanártól meg minden összejött. Ennyi az oka.



2022. jún. 12. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy vizsga miatt ketlem. Nekem az ELTEn rohadt fos atlagom volt, egy csomo vizsgara nem mentem el es meg akkor se tettek at allamirol.
2022. jún. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Milyen szak? Akár privátban.


Én is kétlem amúgy.

2022. jún. 12. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy egy vizsga miatt átraknának önköltségesre. Ha meg van a szükséges kredit, illetve az átlag, akkor szerintem bármennyi vizsgát bukhatsz, hiszen meg van a szükséges kredit és az átlag is.
2022. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sorolnak át önköltségesre, ha nem éred el a meghatározott kreditszámot illetve a képzésterületenként meghatározott átlagot.


Egy tárgy miatt szinte kizárt, hogy a kreditek ne jönnének össze (36 kredit gondolom meglesz az első két félévben). Az átlagot képzésterületenként határozza meg a kormányrendelet, de a maximum 3.5. Ha reálisan számolod az átlagod (érdemes lenne pesszimistán, a legrosszabbra készülve), akkor ez sem lehet gond. A képzésterületi átlagokat itt találod (görgess legalulra): [link]

2022. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Akár igaz is lehet, ha nincs teljesített 36 kredited. Én is KRE-s voltam, úgyhogy kikérem magamnak, hogy van olyan tanár, akitől hányni lehet. Legfeljebb te nem vagy alkalmas az egyetemi létre. Nem kötelező oda járni.
2022. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5


Ilyen kommentet nem vártam.


Bőven van annyi kreditem. Nyugi.


De amúgy LÉNYEGÉBEN igazad van. Te meg ide nem vagy köteles írni.


Amúgy meg nem hiszem, hogy minden tanár minden szakon tanít, vagy ismered. Ezért sem kellett volna írnod.


És mi van, ha nem szeretjük egymást a tanárral? Megbeszéltük ketten, hogy ez nem tragédia, mert nem az első és az utolsó ilyen szituáció, hogy tanár-diák nem bírja egymást... Nem írom le mi az alapja, de 2 szakot kiakasztott első órán, csak úgy szólok. Érdekes kezdése volt.

2022. jún. 12. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Lesz még ennek érdekesebb folytatása is!
2022. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:D
2022. jún. 12. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!