Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főleg szülőkhöz szól a kérdés,...

Főleg szülőkhöz szól a kérdés, ma is annyi szociopata, pszichopata, érzelmi intelligencia 0 pedagógus tanít az iskolákban mint 15-20 éve?

Figyelt kérdés
2022. jún. 9. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van. Mindkét gyerekeknek (11. és 3. osztály) csodálatos tanárai vannak. Persze az ismeretségi körből hallunk rémhíreket. Érdekes módon nem csak a tanárokat szídják hanem a diákokat is. Rengeteg szociopata diák van.


Igazából szerencse dolga, hogy melyik suliban milyen tanárok vannak. A lányom az Apáczaiba jár ott nincs probléma a tanárokkal. A fiam egy általános iskolába jár ahol tündériek a tanítónő. Viszont félek a felsőtagozatban tanító tanároktól mert kettőnél rossz hírek van.

2022. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Örülök ha a te gyerekeidnek normális tanárai vannak. :)


Én könyvet tudnék írni azokról a borzalmas tanárokról, akikkel annó 12 év alatt általános és középiskolában szembesültem.

2022. jún. 9. 08:24
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Feleslegesen provokatív és általánosító a felvetés. Mindig vannak "rossz" pedagógusok, de mennyi az "annyi"?


Gondolom, hogy te motivált, tanulni szerető, udvarias és fegyelmezett gyerek voltál, csupa négyes-ötös, ugye? Csak azok a pszichopata, eqnulla tanárok akadályoztak a tanulásban, pedig már középiskolában lediplomázhattál volna. Szegénykém, tönkretették az életedet!

2022. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy gyenge tanuló voltam, de semmiféleképp nem gondolom hogy fegyelmezetlen lettem volna, zavartam volna a tanárok, tanulók munkáját. Normális magatartású gyerek voltam. De a gyenge teljesítménnyel már kivívod sok szociopata tanár ellenszenvét, mert személyes sértésként éli meg a te gyengébb képességeidet.


Egyébként a kritika teljesen jogos és elfogadom, hogy ha egy volt gyenge képességű diák szidja a volt tanárait, akkor az ő érvelését elég könnyű megtorpedózni. Csak nemrég egy diplomás jogásztól, akivel amúgy az ország két teljesen különböző pontján tanultunk, hallottam szinte szóról szóra ugyan azokat a tapasztalatokat a negatív, pszichopata, szociopata, 0 érzelmi intelligencia tanári viselkedési mintákról amiket én is megtapasztaltam. Innen merült fel benne, hogy azért nem biztos hogy benne, vagy legalább is csak benne lehetett a hiba.

2022. jún. 9. 08:32
 5/10 A kérdező kommentje:

opsz, az utolsó mondat elég értelmetlenre sikerült.


Tehát nem vagyok biztos benne, hogy a hiba bennem, vagy legalább is csak bennem volt.

2022. jún. 9. 08:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Már túl egy 6 éves egyetemi képzésen azt mondhatom, hogy egy olyan tanárom vagy oktatóm sem volt, mint amit a kérdező írt. Ellenben volt jó néhány kezelhetetlen vagy neveletlen osztálytársam anyatigris típusú szülővel súlyosbítva. Egyetemen fél év alatt kibukó, állandóan piáló évfolyamtársam.
2022. jún. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerencsés vagy. :)


Egyébként van olyan tanárom, akinél buktam, de egy rossz szavam nem lehet rá, mert tanári szempontból szerintem teljesen rendben volt, én szartam le a tárgyat kamaszkori lázadásból, de a kérdést nem ilyen tanárok ihlették.

2022. jún. 9. 08:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van, kettő már felnőtt, diplomás, csak a legkisebb iskolás már. Összesen egyetlen valóban kettyós, rosszindulatú tanárral találkoztunk eddig, pedig sok tanév és sokféle iskola van már mögöttünk. Mondhatjuk szerencsének is, de szerintem az átlag valami hasonló lehet, és inkább neked volt peched.


Manapság úgy hallom, inkább a gyerekek kiborítóak, nem a tanarak.

2022. jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25 éves vagyok, 3 iskolám volt összesen. Magatartás-szorgalom mindig ötös volt, és a matekon meg fizikán kívül mindig ötös voltam mindenből (néha kémiából is, néha nem). Összességében igazán rossz tanárom (értsd alatta: bunkó, nem emberi hozzáállású, akiről azt sem érted, hogy miért nem váltott pályát, ha ennyire ellenséges és utálja), abból olyan 4-6 tanárnál többel nem találkoztam. Viszont aki nem ez a kategória, az a másik kategória volt: vagy semmit nem tanított, mert mindenbe sz*rt bele, még érettségi előtt is, vagy nem tanított jól, holott amúgy mindig jónevű budapesti iskolákba jártam az általános iskola kivételével. Olyan tündéri álomtanárom, akit szerettem, jól tanított és színvonalasan, a számonkérése is ennek megfelelő volt, és motiválni is próbálta a diákjait, de még a lelkükkel is próbált törődni, átsegíteni őket mélypontokon, abból összesen viszont csak 2 tanárom volt. És volt még egy kémiatanárom, aki bár nem volt az előbbi "álomkategória", de tisztességesen és jól tanított, és korrepetálást is tartott ingyen, és a számonkérése sem volt véres, ő is szerintem nagyon jó tanár volt, 2 évig tanított csak sajnos. Viszont, a 3 iskola sem véletlenül volt, egyszer az osztályközösség miatt váltottam, egyszer meg pont egy tanárom miatt. Szerintem amúgy rengeteg a kezelhetetlen gyerek, akikről a szülőkkel sem lehet beszélni, és rengeteg az olyan tanár is, aki meg kiégve tengődik a pályán, és nem csinálja a dolgát, de nem is vált pályát. Nekem amúgy egy tanárom volt csak, aki belátta, hogy ezt ő nem tudja csinálni, de ő pár év után sikeresen váltott is.
2022. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez az a szakma szerintem ahol éppen legkevésbé jellemzőek a pszichopaták.
2022. jún. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!