Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 16 éves vagyok. Matek tanár...

16 éves vagyok. Matek tanár szeretnék lenni, csak az a baj, hogy 3-4 vagyok matekból. A magántanar akihez járok nem törődik az iskolai tanórán elhangzottakkal, másféle módszerrel tanít. Lemondják az álmomról ?

Figyelt kérdés
2022. jún. 5. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Először is; hány éves vagy?

Másodszor; honnan jött az ötlet, amikor neked is nehezen megy a matek? A matektanárnak a számítások mögötti elmélettel is tisztában kell lennie (legalább többé-kevésbé), azért, mert jól megy a számok összeadása, az még kevés hozzá.

És sajnos azt kell mondanom, hogy az egyetemen a tanárképzés nem úgy megy, hogy „majd ott megtanulod”, hanem egyetemi matek van, ami még nehezebb, ha még a középiskolai alapok sincsenek meg.

2022. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
1. Értő olvasás?
2022. jún. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A tanárképzés alap esetben kétszakos. Tehát kellene hozzá egy másik tárgy is. A matekot is jobban kellene tudni, de ezen lehet segíteni, akár egy magán tanár váltással is. Még van idő felkészülni, csináld!
2022. jún. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
hát..biztos jobban megy, mint a nyelvtan...
2022. jún. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
A tanárok olyan fizetést kapnak hogy éhen lehet halni belőle. Akinek van egy kis esze az nem tanárnak tanul tovább. Hiába szép szakma. Egyszerűen gyalázat ami azon a pályán van... 😥
2022. jún. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#2, te még sosem tévedtél egész életedben, igaz? ...

Nem az értőolvasással van a gond, hanem elsiklottam az első mondat fölött.

De a hibára arrogancia nélkül is fel lehet hívni a figyelmet...


Akkor viszont (a lepontozás ellenére) releváns az, amit írtam; ha nem megy a matek, ne akarj ilyen irányba elmenni. Vagy tedd oda magad, értsd meg a dolgokat, és akkor megpróbálkozhatsz a tanárival.

2022. jún. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha 16 vagy, akkor kb. van még van 2 éved, hogy kiderüljön: A "te hibád" hogy nem megy a matek, vagy valóban nem vagy annyira tehetséges.


Ez csúnyán hangzik, de kifejtem. A mateknak van az a része, hogy azonnal megérted, reál beállítottságú vagy, átlátod az összefüggéseket stb. Ezt a Istentől kapod. A másik fele, hogy mennyire figyelsz órán, mennyit gyakorolsz, mennyi munkát fektetsz bele. Lehet hogy rossz a tanulási módszered, vagy csak felületesen figyelsz órán. Ez viszont fejleszthető.


Ha a magántanár más módszerrel tanít az nem kifejezetten baj, személyes tapasztalat, nekem működött, könnyebben megértettem úgy.


Tanári matekszakra több ismerősöm jár (főleg nyelv szakpárral), és ne úgy képzeld el, hogy emelet szintig kell tudni. Kőkeményen kapják azt, amit a matek alapszakosok, a legtöbb órájuk együtt van. Szóval, ha kiderül, hogy nem a matek a te utad, akkor megfeszülhetsz, de hosszú ahhoz a 6 év, hogy végigbukdácsold és te is boldogtalan leszel.


Vagy, akkor nagyon tedd most oda magad és kezdd el fejleszteni az agyadnak a matekos felét!

2022. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!