Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gondolja sok tanár,...

Miért gondolja sok tanár, hogy neki a számonkérés a feladat, nem pedig a tanítás? Ezek után mit csodálkoznak, ha nincsenek megbecsülve?

Figyelt kérdés
Nekem is voltak tanáraim, akiknek a tanítási képességei kimerültek annyiban, hogy 1-es, mert ronda a füzet, és 1-es, mert nincsen számológép (ha éppen azon az órán ne is használtuk a számológépet, akkor is 1-es, merthogy kötelező felszerelés). És még pocsékul is tanítottak. Az igazgató szerint azért kapott mindenki kettes-hármast, mert ez a tanár legalább számonkéri, amit megtanít. Hát szerintem meg azért kapott mindenki kettes-hármast, mert nem képes tanítani.
2022. máj. 21. 11:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

Szerencsére nem minden tanár olyan, mint akit a kérdező próbált bemutatni. Szerencsére nem minden diák olyan akinek sorozatosan felszereléshiánya, házihiánya... van.


Nagy butaság a saját esetedből általánosítani a pedagógus társadalomra és persze a diákokra is.


A kérdező ezek után akkor is a tanárokat fogja ócsárolni ha a diák a matekérettségire nem visz függvénytáblázatot és számológépet és ezért nem sikerül elégségesre.


Napok óta olvashatók a tanárfikázó kérdéseidet. Javaslom, keress fel egy pszicológust és kezeltesd a frusztrációdat.

2022. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen más kérdésekről beszélsz, ebben a kategóriában hónapok óta nem tettem fel kérdést.


Ami meg a válaszod többi részét illeti, ugyanúgy összevissza beszélsz, mint a korábbi válaszoló. Egyik mondatodban leírod, hogy szerencsére nem minden tanár olyan paraszt, mint ez, másik mondatodban meg kb. védelmedbe veszed őt, és engem fikázol mert rákérdeztem, hogy miért ad egyest a számológépért.

2022. máj. 21. 15:04
 13/21 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, békélj meg a gondolattal hogy legyen nálad számológép és vezesd szépen a füzeted. Ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyire jól vagy rosszul tanít a tanárod.
2022. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Kösz szépen, de már rég elvégeztem az iskolát, és a ti válaszaitok után már nyugodt szívvel mondom, hogy a ilyen tanárok SZERENCSÉRE keveset keresnek.
2022. máj. 21. 15:29
 15/21 anonim ***** válasza:
Egyszer majd ha felnősz, szégyenkezve fogsz erre visszagondolni, ebben szinte biztos vagyok.
2022. máj. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%

A tanároknak a tanítás IS és a számonkérés IS a dolga (utóbbi hiányában mégis hogyan osztályozzon?).

Igen, vannak komplexusos tanárok, akik a diákok vegzálásán keresztül vezetik le a feszültséget, és igen, sok tanár van, aki nem oda való. De azt is értsük meg, hogy sok gyerek pedig a már meglévő problémákra erősítenek rá (gyakran szándékosan), emiatt nem csoda, hogy sok tanárnál elszakad a cérna.

Ezeken kívül a tanárok minden irányból el vannak nyomva, így meg aztán örüljetek, ha egyáltalán felolvassák az anyagot.

2022. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"akik a diákok vegzálásán keresztül vezetik le a feszültséget"


Nem tudom most ugyanarról beszélünk-e. Nem mondtam, hogy egyetlen tanár is vegzált volna engem. Azt mondtam, hogy egyeseket osztogatott olyan dolgokért, aminek semmi köze ahhoz, amit nekem meg kellett volna tanulnom. Ezt már többször leírtam, és a válaszolók egy kivételével a tanárnak adtak igazat.

Szóval legyél szíves megválaszolni, hogy ez a viselkedés elfogadható-e egy tanártól.

Ha szerinted igen, akkor nincs is miről beszélnünk, hisz nem vagy hajlandó a problémát lokalizálni.

2022. máj. 21. 22:51
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha nem sikerül egy ~9 soros választ értelmezned, akkor elmondhatjuk, hogy kár volt a te oktatásodra is költeni a közpénzből...


Ha neked az írásomból nem derül ki egyértelműen, hogy semmilyen szinten nem fogadható el az ilyen jellegű viselkedés egy tanártól, akkor nálad valami nagyon rosszul van bekötve... De amilyen az úr, olyan a szolgája, már pedig a tanárok minden szinten le vannak nézve, ami ahhoz vezetett, hogy egyszerűen nincs utánpótlás, és a szar tanárt nem lehet kirúgni, mert a nincsnél még az is jobb, ezért van az, hogy a tanárok gond nélkül lelkileg terrorizálhatják a gyerekeket (mert azt a törvények nem tiltják, ugye, szemben a fizikai bántalmazással).

2022. máj. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#18


Köszönöm, nem volt világos, hogy így gondolod, márcsak a korábbi válaszolók miatt sem, akik teljes mellszélességgel kiálltak ezen tanárok mellett.

2022. máj. 22. 11:55
 20/21 anonim ***** válasza:
Kérdező: Itt konkrétan egy tanár alapján általánosítasz egy teljes szakmára (ahol jelezném, hogy kb 100 ezren dolgoznak). Nyilván vannak borzasztó pékek, orvosok, villamosmérnökök, de azért az nem jelenti azt, hogy az összesnek sz@rt se ér a munkája. Ugyanez áll a tanárokra is.
2022. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!