Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gondolja sok tanár,...

Miért gondolja sok tanár, hogy neki a számonkérés a feladat, nem pedig a tanítás? Ezek után mit csodálkoznak, ha nincsenek megbecsülve?

Figyelt kérdés
Nekem is voltak tanáraim, akiknek a tanítási képességei kimerültek annyiban, hogy 1-es, mert ronda a füzet, és 1-es, mert nincsen számológép (ha éppen azon az órán ne is használtuk a számológépet, akkor is 1-es, merthogy kötelező felszerelés). És még pocsékul is tanítottak. Az igazgató szerint azért kapott mindenki kettes-hármast, mert ez a tanár legalább számonkéri, amit megtanít. Hát szerintem meg azért kapott mindenki kettes-hármast, mert nem képes tanítani.
2022. máj. 21. 11:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Már attól féltem, ma nem lesz tanárgyűlölő kérdés.


Ha ronda a füzeted és nincs felszerelésed, az nem a tanár hibája. A világ legjobb tanára fejre is állhat, ha te nem teszed meg ami tőled telik.

2022. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Gondolom te még a horthista "mindig a tanárnak van igaza" felfogást vallod, ezért kár neked bármit is mondanom.
2022. máj. 21. 12:12
 3/21 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod.
2022. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Te egész egyszerűen a jó tanárokat gyalázod, és szó szerint azt állítottad, hogy ők se lennének képesek ronda füzettel jól tanítani.
2022. máj. 21. 12:17
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Ne adj szavakat a számba légyszíves. A tanár tanít, a diák tanul. A jó tanár jól tanít, de a nemtörődöm diák HELYETT ő se tud tanulni.
2022. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem adtam semmit a szádba, ezt állítottad. Értelmezd a saját szövegedet.
2022. máj. 21. 12:23
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem állítottam :))
2022. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Akkor szimplán idióta vagy, aki a saját szövegét se képes értelmezni (és jó eséllyel tanár).
2022. máj. 21. 12:27
 9/21 anonim ***** válasza:
Ismét tévedsz.
2022. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%
Igaza van a kérdezőnek. Nekem is voltak ilyen tanáraim, akik nem voltak képesek tanítani és azt gondolták, hogy a saját hiányosságaikat majd a diákokon fogják leverni, illetve majd pótolják azt agresszióval, megfélemlítéssel... Az ment, hogy beszedjék a füzetet és ráírják az egyest mert nem volt szép a diák írásképe stb., de mikor valaki szóvá merte tenni, hogy miért abból áll az óra, hogy monoton hangon felolvassa a tankönyvet vagy felír pár feladatot a táblára, megoldja és azt másolja le mindenki, akkor is nyilván a diák volt a rossz. Gyakorlatilag nem tartottak órát, emiatt sok diák természetes módon nem értette az anyagot, nem figyelt oda, unatkozott stb. és ez magával vonta azt is, hogy egyszerűen nem érdekelt minket, többen beszélgettek órán vagy rosszul viselkedtek stb. és ezt szankcionálta, csak éppen nem volt képes felismerni az okait. Rengeteg óra telt el azzal, hogy dobálta a naplót, csapkodott, ordibált, pofozkodott mint valami idióta ahelyett, hogy normálisan tanított volna, magyarul a dolgát végezte volna. Ez tény. Nekem semmi bajom nincsen a tanárokkal, voltak tök jó tanáraim is (milyen meglepő náluk nem voltak ilyen problémák) és magam is majdnem tanár lettem. Könnyű ezt is a diákokra hárítani, hogy "jajj mert mindig a tanár a hibás, ugye".
2022. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!