Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Unokaöcsém 4 tárgyból bukásra...

Unokaöcsém 4 tárgyból bukásra áll. Mire számíthat nővérem, évet kell ismételnie a fiának? Holnap akar bemenni az iskolába beszélni a tanárokkal, nálunk sírt ma emiatt.

Figyelt kérdés
2022. máj. 10. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Most vette észre a nővéred ezt év végén? (?)


Most még talán van idő a legtöbb tárgyból szépíteni. Ha nincs, akkor pótvizsga szeptemberben.

2022. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
17.39-et annyival korrigálnám, hogy ha 4-ből bukik, nincs lehetőség pótvizsgára. De ha 1-ből, inkább 2-ből el tudja kerülni a bukást, akkor még pótvizgázhat.
2022. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne sírjon, hanem neveljen! Mit fog mondani a tanároknak? Ismételjen csak évet a gyerek, jó lecke lesz neki is meg a szüleinek is.
2022. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első, én is ezt kérdeztem. A Krétában minden jegyet és bejegyzést lát a szülő nem? Én a 2000 évek elején voltam gimis, még nem volt ilyen. Nálunk papír alapú ellenőrző volt még.


Mivel 4 tárgyról van szó, én is az évismétlést látom esélyesnek. Én sem tudom mit mondhatna a tanároknak, ki akarná kaparni a kettest a gyereknek.


A gyerekről tudni kell, 11.-es, nem csinál semmit, de igények és követelőzések vannak. Legújabb iphone, 60 ezres cipő. Tesóm mindent megengedett neki, mondtuk neki hogy csak saját magadnak köszönheted ezt, mert mindent megengedtél neki. Abszolút egyetértek az évismétléssel, kell ez a pofon a gyereknek.

2022. máj. 10. 17:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Félre ne érts, de remélem nem fog sikerülni neki "Kikaparni a kettest" a gyereknek. Szigorúan a gyerek érdekében.

Ha 11-be jár, akkor épp ideje van, hogy a saját bőrén érezze: tétje van a cselekedeteinek, ha nem tanul, akkor megbukik. Ez nem a világ vége, egy évvel később végez a középiskolában, de hátha még időben kijózanítja egy ilyen pofon az élettől.


A kérdésedre válaszolva: ha 4 tárgyból bukik, akkor évismétlés.

2022. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veletek. Így megszokná hogy anyám kihúz a szarból, semmit sem tanulna belőle.


Orvosi egyetem volt a cél régebben, de mikor felvilágosítottam hogy csak az érettségire mennyit kell tanulni hogy egyáltalán felvegyék, majdnem hogy bagatellizálta tesóm a dolgot. Mondtam neki hogy 80% feletti érettségi eredmény kell hozzá emelt bioszból, emelt kémiából vagy emelt fizikából. Én ugyan fel nem készítettem volna egy ilyen flegma gyereket, elég volt nekem egyszer megtanulni.

2022. máj. 10. 18:00
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

4 bukással 11-ben nemhogy az orvosit, de még az egyetemet mint olyat is el lehet felejteni.


Tényleg az lehet a megoldás, hogy évismétlésre kell küldeni és a körmére nézni. Ez elég nagy pofon a gyereknek de anyukának is.

2022. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az egyetemnek maximum integetni. Nem való ő oda, nincs hozzá esze sem szorgalma. Aki gimiben bukik 4 tárgyból, ne akarjon egyetemre menni, mert az első héten kiesik.
2022. máj. 10. 18:05
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez necces, valószínűleg év ismétlés. Azért nem fog a tanár kettest adni, hogy beszélget egyet anyucival. Még ha a gyerek kaparna, hogy már pedig neki valahogy meglegyen, bármi pluszt bevállalna akkor esetleg.

Még van ideje egyébként összeszednie magát, hogy egyetemre mehessen. Talán észbekap, csak meg kellene találnia a motivációját. Vagy elküldeni a gyárba dolgozni, hogy eldöntse jó-e az neki vagy többet akar. A szorgalmat megoldja a motiváció, de ha még buta is azon nem segít semmi.

2022. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Update: Egyik tanár sem fogadta tesómat (amit meg is értek). Évismétlés lesz. Ma van a kölyök névnapja, azt kérte hogy ne kelljen iskolába mennie. Tesóm meg megengedte.... előbb utóbb ez a gyerek börtönben fog kikötni, a züllés már elkezdődött.
2022. máj. 19. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!