Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem kezdete után éreztétek...

Egyetem kezdete után éreztétek magatokat (sokszor) a választott szakkal kapcsolatban , hogy “ ez nem én vagyok”?

Figyelt kérdés
Hiába megy a szak , de egyszerűen nagyon sokszor úgy érzem , ez nem én vagyok. Már három szemesztert teljesítettem. Amióta ezt választottam nem vagyok motivált . Félek váltani , mivel sok időt, energiàt és pénzt fektettem ebbe . Veletek volt már ilyen? Mit csinálnátok?

2022. máj. 7. 23:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kereskedelem és marketinget tanultam először, ami nagyon nem jött be. 4 félév után váltottam kommunikáció és médiatudományra, amit nagyon szeretek és végül ezen a területen helyezkedtem el.


Most 28 évesen viszont elkezdett érdekelni a marketing, így vegyesek az érzéseim azzal kapcsolatban, hogy anno jól döntöttem-e amikor abbahagytam az egyetemet.


Szerintem nálam az volt a baj, hogy az első 4 félévben alig volt szakmai tantárgy, rengeteg volt az elmélet és a töltelék, illetve a motivációm sem volt meg.


Most elképzelhetőnek tartom, hogy elvegzek egy marketing szakirányú továbbképzést (ahol csak a lényeget tanulnám) vagy mesterrel jelentkezek (de félek, hogy sokat kéne pótolni)

2022. máj. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon ezt érzem. Ezerszer elátkoztam már magam a választásommal kapcsolatban. Jó szakon vagyok, de olyan nehéz és olyan száraz, hogy megőrülök. Topológia helyett valami kísérlet, vagy legalább olyan tárgy, ami tényleges, kézzelfogható(/mérhető) alkalmazásról szól, megváltás lenne. Fizikusnak vagy kémikusnak kellett volna mennem magyarul. Sokat látom mostanság gyakorin, hogy emberek azt írják, matekot kellett volna végezniük, mert az milyen fancy data science-hez stb, de szerintem fele beleőrülne, és feladná a felénél xd

Váltani most már szerintem nem fogok, mert ha tudósnak adnám a fejem, az munka mellett minimum 10 év extra iskolapad lenne, ami ijesztő. Mégis, bennem van a vágy, hogy hagyjam az egész matekot a francba. Fogalmam sincs, hogy oldjam fel ezt a problémát.

2022. máj. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek , hogy megosztottátok velem a tapszasztalataitokat .

12. hasonlóan érzem magam, engem is más irány vonz . Ami engem érdekelne az is hasonlóan hosszú. Neked mennyi idő van még a képzésből?

2022. máj. 9. 21:18
 14/14 anonim ***** válasza:
12 vagyok. Még 1 évem van.
2022. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!