Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem kezdete után éreztétek...

Egyetem kezdete után éreztétek magatokat (sokszor) a választott szakkal kapcsolatban , hogy “ ez nem én vagyok”?

Figyelt kérdés
Hiába megy a szak , de egyszerűen nagyon sokszor úgy érzem , ez nem én vagyok. Már három szemesztert teljesítettem. Amióta ezt választottam nem vagyok motivált . Félek váltani , mivel sok időt, energiàt és pénzt fektettem ebbe . Veletek volt már ilyen? Mit csinálnátok?

2022. máj. 7. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra jársz?
2022. máj. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nemzetközi gazdálkodás (elte)
2022. máj. 7. 23:52
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen én annak idején éreztem ilyet az elején (marketing szakra jártam). Utána elmélyültem egy-egy területében, meg elmentem dolgozni és élesben csináltam, és így már megszerettem.


A nemzetközi gazdálkodás nem egy rossz szak. Az lehet, hogy nem ez az életed álma, viszont most már (ahogy írod) bent vagy, sok energiát tettél bele, balgaság lenne feladni. Ha nem is ezzel fogsz később foglalkozni, akkor is jól jön a papír meg a tudás.


Azt javaslom, hogy nézz körül, hol tudnál szeptembertől gyakornokoskodni. A munka mindig segít tisztán látni az embernek. A másik meg, hogy nézegesd meg, milyen mesterszakokra tudnál járni.

2022. máj. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még sosem éreztem ezt. (Már mindjárt végzek)


Csak azért írom ezt, hogy lássátok, van ilyen is. Nem szükségszerű az elbizonytalanodás/kiégés stb.

2022. máj. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegszer

NG Corvinus

2022. máj. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkienk a válaszokat!

4. te is más szakon gondolkodtál korábban vagy eredetlig ezt a szakot nézted ki?

2022. máj. 8. 07:52
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, és váltottam is. Eleve úgy mentem oda, hogy nem az a szak volt az első választásom, viszont az a szüleimnek nem tetszett, és mivel ők támogattak anyagilag, hallgattam rájuk. Úgy voltam vele, hogy akkor megcsinálom azt, nem lehet annyira rossz, aztán az alapképzés után mehetek arra a mesterre, ami igazán érdekel. Viszont nagyon nem bírtam. Nekem az eredményeim sem voltak jó, pontosan azt éreztem, hogy nem vagyok odavaló, ezért egy félév után otthagytam. Most az utolsó félévemben vagyok egy másik szakon, és egyáltalán nem bánom, a tanulmányi eredményem is sokkal jobb, itt soha nem éreztem, hogy nem itt a helyem.
2022. máj. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy ezt érzed, mert ennyi idősen a többség nem tudja eldönteni, hogy pontosan mivel foglalkozna szívesen. Ha van valami szak, szakma, amit szívesebben csinálnál, akkor váltsál. Most soknak tűnik otthagyni ezt a 3 szemesztert, de pár év múlva, amikor az álommunkádat végzed, akkor jó döntésnek fog tűnni.

Ha viszont nincs semmi konkrét célod, akkor érdemes befejezni a szakot, hogy azért valami végzettséged legyen. Később munka közben ki tudod szűrni, hogy mit szeretsz és mit utálsz, így megtalálhatod a számodra tökéletes szakmát. Sose késő új dologba kezdeni!

2022. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg passzívon vagyok és újrafelvételizek, szóval folyamatban van a szakváltás. A szak amire jelentkeztem elsőre a második helyen volt.

Amin most vagyok nem passzol hozzám. Ez egy gyakorlatias, terepi szak. Még az oktatók is túrabakancsban és túranadrágban vannak hétköznap. A szaktársaim öltözködése is hasonló. Erre belibbenek szoknyában, sminkben, rózsaszínben :D Egyáltalán nem egy csajos szak. Emellett még meg sem lehet belőle élni ebben az országban. Természetesen ezeket nem tudtam, mielőtt beíratkoztam volna, vagy csak nem akartam észrevenni. Az órák számomra dög unalmasak, alig volt amit szerettem. Egyébként jó tanuló voltam végig, ezért kicsit sajnálom a sok belefektetett energiát.

Már ránézésre sem passzolok be közéjük és nem is akarok igazából. A másik szak viszont nagyon nem ilyen, remélem az már igazán én leszek.

2022. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot ne felejts el, a munka más lesz az egyetemtől, lehet az tetszeni fog.
2022. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!