Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az nem átlátszó egy kicsit...

Nemjuteszembesemmi49 kérdése:

Az nem átlátszó egy kicsit szerintetek, hogy nulla az informatikai oktatás hazánkban?

Figyelt kérdés
Szerintem, hogyha teljesen nulla kormányunk lenne, ami egyáltalán nem ért az oktatási rendszer megreformálásához, akkor is magától értetődő lenne, hogy az informatikát belevegyék napi szinten az oktatásba.

#közoktatás #reform #átlátszó #Kevésbé gyakorlatias #Oktatási-rendszer #gyári dolgozó
2022. máj. 5. 11:17
A kérdező szavazást indított:
De
Nem
5 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:
Ezt még szerintem a Fideszesek is tudhatnák, hogy mennyire. Nem robotikára gondoltam már most azonnal, de ha csak rövidtávon is, de nagyon hasznos tudna lenni, ha különféle számítógép alapismereteket oktatnának az iskolákban. Most csak egy példát hadd mondjak, számítógép-szerelő alapismereteket, hogy kell feltölteni egy operációs rendszert.
2022. máj. 5. 11:52
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az informatikatanítás reformra szorul, ezt aláírom. De túlzásnak tartom, hogy minden nap legyen.
2022. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ne fűzz hiú reményeket bármely ellenzéki párt oktatáspolitikai elképzeléseihez sem. A politikában az oktatás mindig mostohagyerek, bárki is van kormányon.
2022. máj. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az infromatika oktatással egytértek, de szerintem az órászám emelése önmagában nem oldana meg semmit. Informatikához értő szakembereket az ennek megfelelő szakirányú képzésen kell oktatni. A széles körű közoktatásban FELHASZNÁLÓI ismertetekt kéne oktani, jóval nagyobb mennyiségben mint most. Ebbe nem tartozik be a számítógép szerelés, de szerintem még az operációs rendszer felrakása sem. Az emberek 99 %-a vesz egy kész gépet tokkal-vonóval, és azt használja. A használatot kéne oktatni.
2022. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!