Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A közép érettségin tényleg...

A közép érettségin tényleg lehet vektorok skaláris szorzata?

Figyelt kérdés
Pár érettségit már átnéztem, de nem találkoztam vele. Viszont tanultunk ilyesmit. Érdemes átnézni? Ha benne van, hány pontos feladatként lehet?

2022. máj. 1. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Koordináta-geometriában amikor megadják egy háromszög három csúcsának koordinátáit és az egyik csúcsnál lévő szöget kérdezik. Ekkor használhatod a skaláris szorzatot. (kb 4 pont)
2022. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De ezt sima cosinus tétellel is ki tudom számolni, nem? Akkor olyan nincs is, hogy csakis skaláris szorzattal lehet kiszámítani?

Köszi amúgy az eddigi választ!

2022. máj. 1. 12:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaz vagy hamis? A rombusz átlóvektorainak skaláris szorzata nulla. Pár éve ez volt.

Skaláris szorzat helyett lehet egy csomó példában mással számolni.


a vektor (3;-4) b vektor (5; 12). Határozd meg a két vektor hajlásszögét!

2022. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!