Magyar egyetemi oktatás színvonala tényleg magasabb mint a többi európai országé?
Azt hallom sok mindenkitől, hogy nagyon magasszintű az itthoni egyetemi oktatás színvonala, jóval lekörözi Nyugat-Európát, többet tudnak a magyar diákok mint az ott tanulók.
Ezzel egyet értetek?
Ha ez igaz vajon miért nincsenek nemzetközi akkreditációikkal elismerve például az itthoni gazdasági egyetemek, és a francia, angol, német, spanyol üzleti iskolák viszont igen ?
Nehezen mérhető az egyetemek színvonala, mert minden értékelési típust ki lehet játszani.
Ha végzett diákok alapján akkor könnyíted a végzést.
Ha publikált cikkek alapján akkor öntöd magadból a cikkeket.
Ha oktató-diák arány alapján akkor mindenki hirtelen oktató lesz stb stb stb.
Plusz pl egy Harvard azért jó mert akik diákok odamennek nagyon jók, de ez nem azt jelenti hogy az oktatás minősége miatt jók azok a diákok.
Az egyetem csak egy ugródeszka
Magyarországon diplomáztam, külföldön jártam doktorira.
Annak ellenére, hogy úgy gondolom, a hazai felsőoktatásban sokkal jobban "hátra lettünk hagyva", magasra tették azt a lécet, amit ezáltal önálló munkával meg kellett ugranunk. Én azt tapasztaltam, hogy nagyobb területet ölelünk fel ahhoz, hogy a diplománkat megkapjuk idehaza.
Nem, nem tartom színvonalasnak a magyar oktatást egyáltalán. Pocsék, nem nyújt elég segítséget, nincsenek igényes anyagok, nincs igényes oktatás. Viszont sokat várnak a magunkrahagyás ellenére, ezért összességében aki megugorja a szintet önerőből, annak van a papírja mögött tudás. Akkor is, ha azonos szintű tudást kevesebb fölösleges körrel is meg lehetett volna szerezni egy igényesebb rendszerben.
Kicsit olyan ez, mint mikor valaki sporteredményeket ér el. Attól, hogy az edződ a parton üvöltött veled, nem lesz jó edző. De te jó sportoló leszel attól, hogy megtanultál megfelelni az elvárásainak magadtól.
Egy biztos, Magyarországon van Közép-Kelet Európa legszínvonalasabb képzése!
Bocsánat nem lehetett kihagyni.
"muszáj "különbözeti" vizsgákat letenni, vagy doktorálni itt"
Nem írtam ilyet. Egyáltalán nem muszáj doktorálni, én akartam, mert kutatni akartam. Számtalan mérnök és közgazdász ismerősöm boldogul különbözeti meg minden egyéb nélkül külföldön a szakmájában. Főleg, hogy kevésbé diplomacentrikusak a cégek és örülnek neki, ha akármilyen végzettséged van arról, amivel foglalkozol
Én ugyanezt tettem, mert ezt akartam. És úgy vagyok a többi itteni felett (egy kicsivel), hogy az én lexikális tudásomat Magyarországról hoztam, de a gyakorlati tudást a doktori címmel itt kaptam meg. Magyarországon mintegy egyedül vagy egész idő alatt.
Teljesen egyetértek veled a 3-as válaszodban írtakkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!