Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi vagy a villamosmérnö...

Az orvosi vagy a villamosmérnöki nehezebb?

Figyelt kérdés

Általános orvos 6 év vagy villany alap+mester 5.5 év, így hosszra kb. ugyan az.


Melyik a megterhelőbb, melyiknél van kevesebb élete az embernek és melyik okoz hosszabb posztraumatikus stresszt?


2022. ápr. 23. 15:04
A kérdező szavazást indított:
orvosi
villany
24 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Orvosi.


A legtöbb mesterszak baromi gyenge, egyáltalán nem olyan tempós, mint egy alapszak (tapasztaltam, kétszer is). Osztatlanon valószínűleg 6 éven át ki kell tartani ugyanolyan intenzíven és még utána ott vannak a szakvizsgák. Mérnök vagyok, de szerintem nehezebb az orvosi

2022. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Az pedig hogy mennyire tesz tönkre egy képzés, rajtad és a defektes stresszkezeléseden/időmenedzsmenteden múlik. Nem egy nehéz képzésen vettem részt, voltak megterhelő, nehéz pillanatok, mégsem okozott traumákat, szorongást meg egyéb törést az életemben az, hogy rendszeresen kellett készülnöm és buktam párszor én is. Ez csak egy kikúrt szak, könyörgöm, nem az életem múlik egy számonkérésen.
2022. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 NTBS ***** válasza:
67%
Attól függ melyik érdekel jobban. De szerintem az orvosi.
2022. ápr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Orvosin sokkal nagyobb lexikális tudás kell mint villamosmérnökin szerintem. Azon kívül ha elvégezted az orvosi egyetemet még szakosodnod kell, rezidensként fogsz dolgozni 5-6 évig mire valóbban orvossá válsz.

Orvosi megterhelőbb mentálisan és fizikailag is (rezidens sokszor 24 órás ügyeletes műszakban dolgozik).

Az, hogy mitől lesz posztraumatikus stressz szindrómád nem ezen múlik, hanem a személyiségedtől.

2022. ápr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi? Ismerek olyat, aki az orvosit elvégezte, de a villamosmérnökit nem tudná. És fordítva is. Nem jók ezek az összehasonlítgatós kérdések. Amúgy orvosi is sokat könnyült az elmúlt években...
2022. máj. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!