Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE TKK-n mennyi ösztöndíj...

Az ELTE TKK-n mennyi ösztöndíjra lehet számítani?

Figyelt kérdés
ELTE TKK-ra szeretnék menni angol-matematika szakra, nem tudom mennyi teljesítmény alapú ösztöndíjra lehet számítanom? Most 4,85 körül van az átlagom ezt az egyetemen is szándákozom tartani.

2022. ápr. 14. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen rohadt nehéz ilyen átlagot összehozni, de persze nem lehetetlen. Jobban jársz szerintem, ha ösztöndíj helyett diákmunkát keresel és nem a kitűnő eredményre hajtasz. Én egy-két ismerősöm havi ösztöndíját egy nap alatt megkeresem a Lidl-ben....
2022. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem a TTK-ra járok, úgyhogy nem szeretnék pontos összegetek mondani, mert a különböző karok, szakok között gondolom vannak eltérések. Viszont egyetemen a többségnek elég nehéz egy ilyen átlagot tartania. Nem én vagyok erre a legjobb példa, mert nem vittem túlzásba az egyetem elején a tanulást, és nem is ijesztegetni akarlak ezzel, de nekem úgy lett négyes körüli átlagom az első pár félévben (köztük néhány kettessel, hármassal), hogy középiskolában kitűnő voltam. Mint mondtam, én rossz példa vagyok, mert ellustultam, így aztán csak szépen lassan ment fölfelé az átlagom, de kereken ötös átlagra is csak annyit kaptam (ismétlem, az ELTE másik karán), hogy ha koleszos lennék, kb. annak az ára jönne csak ki belőle. Más egyetemekről eltérő dolgokat hallottam, de az elég általános, hogy ha valakinek jelentősebb összegre van szüksége, akkor célszerűbb inkább dolgoznia, esetleg a diákhitelt választania.
2022. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!