Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nehéz emelten a szóbeli...

Milyen nehéz emelten a szóbeli? Szigorúak nagyon a tanárok vagy kötözködösek?

Figyelt kérdés
Tudom minden tanár más és tantárgy függő de kb mire lehet számitani.

2022. ápr. 11. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én töriből és angolból emelteztem. Angolon több részbe is belekérdeztek, de nem éreztem kötözködésnek a kérdéseiket, sőt, néha még tulajdonképpen segítettek is ezzel, pl. mert magamtól nem jutott volna eszembe egy szűkebb témáról beszélni. Már nem emlékszem, hogy pontosan hány pontot kaptam a szóbelire (elég sokat), de javítottam vele valamennyit az amúgy sem rossz írásbelimen.

Törin az egyik vizsgáztató folyamatosan csóválta a fejét, pedig egyáltalán nem mondtam hülyeségeket (utólag a pontszámok is ezt igazolták), és máig nem tudom, hogy mi baja volt. Lehet, hogy csak tudatalatt rázta a fejét, tényleg fogalmam sincs, de akkor nagyon zavart, mert a kihúzott tételt pont nem tudtam annyira magabiztosan. De a másik két vizsgáztató ott is kedves volt, mosolyogtak és bólogattak, amikor valami kulcsfontosságú dolgot jól elmondtam, úgyhogy igyekeztem inkább rájuk figyelni.

De jól látod, tényleg nagyon tanár/tantárgy/szituáció függő. Mindenesetre a többség biztosan nem azért van ott, hogy direkt kicsesszen veled. Ennek ellenére azért megvan, hogy mire hány pontot adhatnak, és ebben elég következetesek is a tapasztalataim (és mások történetei) alapján, úgyhogy nem szoktak minden számukra szimpatikus ember nagyjából jó feleletére max. pontot adni. De nem kell izgulni, nem olyan vészes ám. :)

2022. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én bioszon és kémián voltam. SOKKAL light-osabb volt, mint gondoltam. Kedvesek voltak, segítőkészek (két külön suliról volt szó). 90% és 95% lett.
2022. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikus megválaszolhatatlan kérdés. Gondolom, te is tudod, hogy minden gimnáziumban vannak vérengző tanárok, akik állandóan arra hajtanak rá, hogy bebizonyítsák, hogy mennyi mindent nem tud a diák; és olyanok is, akik támogatóak és a legkisebb pozitívumnak is örülnek. Azt nem gondolhatod komolyan, hogy attól, hogy egy tanár beül egy érettségi bizottságba, majd hirtelen megváltozik. Egy frászt. Ha nem ismerős tanárok előtt érettségizel, akkor az egész egy lutri. Ha pechedre kikapsz egy kötözködős tanárt, akkor az illető jó eséllyel a földbe döngöl. A bizottsági tagok sajnos általában nem szokták az ilyen kollégáikat leállítani. Bocs, ha ez megrémisztelek ezzel, de jobb, ha tudod, hogy ez bizony szóbeli érettségin nagyon is benne van a pakliban. Nekem is van ismerősöm, akit megizzasztottak az emelt érettségin, s emiatt nem került be egy vágyott egyetemre. Az élet néha kegyetlen.
2022. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 11. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!