Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova menjek tovább tanulni,...

MelindaB. kérdése:

Hova menjek tovább tanulni, ha a pszichológia és az óvónőség érdekel?

Figyelt kérdés
Általános iskolás vagyok, és a pszichológia és az óvónőség érdekel, hova menjek tovább tanulni? Középiskolába vagy gimnáziumba menjek? Azt tudom, hogy a pszichológiához 2 szak (vagy mi) kell.

2022. ápr. 3. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre elég ha leérettségizel. A gimnázium is középiskola. A többit ráérsz kitalálni, ha már gimis vagy.
2022. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gimnázium is középiskola.

Vannak gimnáziumok, technikumok és szakképző iskolák. Neked legcélszerűbb a gimnázium.

Érettségizni 5 tantárgyból kell (magyar, matek, történelem, idegen nyelv, választott), pszichológiához célszerű ezek közül 2 tantárgyból emelt szintű érettségit tenni.

Javaslom, hogy vagy általános gimibe menj (tehát ne kémiatagozatra, töri tagozatra meg hasonlókra) VAGY kéttannyelvűbe VAGY olyanba, ahol van nyelvi előkészítő osztály. A nyelv ugyanis kelleni fog, pszichológián főleg, de valamennyire az óvodapedagógus képzésen is (ugyanis itt is kell nyelvvizsgázni ahhoz, hogy megkapd a diplomádat).

2022. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ahogy írták, érettségi kell, gimi jobb, mint szakközép, de az is jó indulás lehet. Művészeti suli is jó, ha jó vagy valamiben, zene, rajz, dráma, tánc, ilyesmi. Emelt szintű érettségi kell majd, magyar, töri, biológia, ilyesmi, nyelvvizsga. Az óvónőséghez zene vagy rajz is jó lehet.
2022. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2022. ápr. 4. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem túl elterjedtek, de vannak pedagógia szakos középiskolák is. Én is ilyenben tanultam, itt volt pszichológia és pedagógia óránk, illetve egy kevéske gyakorlatunk is. Aki akart, innen könnyedén bejutott fősulira is (én pl emelt pedagógia érettségit tettem), és akármelyik irányba is mész tovább, nagy segítség, hogy az alapok már megvannak. Én óvodapedagógusnak tanultam, pszichológiából pl fősulin kevesebbet vettünk, mint középiskolában.

Az sem hátrány, hogy ha közben kiderül, hogy nem ez a te világod, de lesz ugyanúgy érettségid, valamint nem főiskolás korodban kezdesz el agyalni, hogy oké, nem ez... De akkor mi?

2022. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!