Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociális támogatás?

Szociális támogatás?

Figyelt kérdés

NYME-GEO-ra járok, és igényelni fogok szociális támogatást arra hivatkozva, hogy anyám munkanélküli, és arra, hogy apám nyugdíjas. Keresgéltem neten, hogy ez az összeg körülbelül mennyi lehet, és nem igazán találtam erről konkrét információt.

[link]

Olyasmit találtam, ahol valami 10-28 ezer forintot ír, valamiféle szociális ösztöndíjra, FÉL ÉVENTE, viszont szerintem ez édes kevés, azt figyelembe véve, hogy milyen helyzetben vagyunk. Az autónkat el kell már adnunk, hogy fizetni tudjuk a számlákat, és legalább azzal meg szeretném könnyíteni a család helyzetét, hogy a főiskolás kiadásokat állom. Szóval aki tud erről valamit, mennyi támogatásra számíthatok? Igaz az, hogy fél évente kapok majd támogatást, vagy számíthatok arra, hogy havonta lesz valamennyi?


2010. szept. 14. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A szoc.támot havonta adják.

Az, hogy mennyi lesz az összege, attól függ, hogy hányan vagytok az adott összegre, és kinek hány pontja van.

Az egyetem hallgatói térítések és juttatások szabályzatában és a kari mellékletben megnézheted, hogy miket kell beadni, mi alapján pontoznak, és hogy ösztják el az összeget.

2010. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugtattál. Annyit szerintem fogok kapni, hogy a bérletemet tudjam állni, aztán ez legalább segít valamit. :)
2010. szept. 14. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:

azt hiszem 8-24 között lehet kapni havonta.

én is NYME-n nyomom egyébként, csak kombathelyen.

ilyen pontrendszer alapján számolják. beleszámít az egy főre jutó havi kereset, távolság a lakhelyed és az iskola között, eltartott testvérek száma, krónikus betegség...

2010. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tanulj jól, hajts rá a tanulmányi ösztöndíjra, az jóval több szokott lenni. nálam pl 7000 volt a szociális, és 23ezer a tanulmányi havonta.
2010. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
No igen, tanulmányi ösztöndíj. :) Hát a terveim azok, hogy mintaterv szerint megpróbálom teljesíteni, ami már szinte automatikusan ösztöndíjat jelent azt figyelembe véve, hogy évente körülbelül 6 ember végzi el ezt a szakot mintaterv szerint. Amúgy földmérő és földrendező mérnöki bsc-n vagyok, így elég kemény, de folyamatosan próbálok tanulni. Persze meg van a fontossági sorrend is, matek, info, geometria első helyen, második helyen ökonómia, és térképtan, a többi viszont filler tantárgy igazából.
2010. szept. 14. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!