Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szombati oktatás kiváltása?

Szombati oktatás kiváltása?

Figyelt kérdés
Előre bocsátom, hogy nem vagyok diák. De ennek a hülyeségnek mi értelme? Miért nem júniusban hosszabb 1-2 nappal a tanév (természetesen hétköznapon)? A lényeg a 181 tanítási nap, miért fontos, hogy ebbe bele essenek ezek a szombatok?
2022. márc. 26. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont azért, amiért alapvetően járnak iskolába a gyerekek (a tanulást leszámítva); a szülők biztonságban tudják a gyereket, amíg dolgoznak.

Persze mondhatnád, hogy ugyanez lenne a helyzete akkor is, hogyha 1-2 nappal később kezdődne a nyári szünet. Viszont a nyári szünetet meg lehet előre tervezni, az ilyen beeső 1-1 napokra pedig nem nagyon lehet dinamikusan programot szervezni a gyereknek.

2022. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a szülőnek munkanap a szombat, akkor logikus, hogy az iskola is igazodik ehhez, ami kötelessége, mert kormány döntés szabályozza.
2022. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kérdés nem arról szól, hogy általában miért munkanapokon kell a gyereknek iskolába járnia. Hanem arról, hogy az évi 250 munkanapba, amikor iskola van, miért kell a szombatnak beleesnie az első nyári nap helyett?


Június 16-a és június 17-e (ami a szünet első két napja) is munkanap a szülőknek, a gyerek pedig már otthon lesz. Ott is meg kell oldani, ilyen szempontból tehát teljesen mindegy lenne. Mindannyian tudjuk, hogy hogyan munkanap a mai a szülők jelentős részének, állítom többen vannak közülük otthon, mint június 16-án lesznek.


"Ha a szülőnek munkanap a szombat, akkor logikus, hogy az iskola is igazodik ehhez". Évközben 80 munkanapon mégsem igazodik.

Bárkivel beszéltem erről - tanár, diák, szülő - mind azt mondja, hogy baromság ez, inkább vennének le 1 napot valamelyik szünetből, praktikusan a nyári legelejéről.

2022. márc. 26. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kellene a vizet gereblyézni. A tanév rendje és a munkanapok áthelyezése így van szabályozva, ettől kezdve nem kívánságműsor.
2022. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok selejtes, de én a hosszú hétvégéhez sem ragaszkodnék. Évről évre megadnak random péntekeket meg hétfőket az ünnep és a hétvége között, holott senki nem kéri. Én simán elhétvégézek, hétfőn bemegyek, kedden ünnep van. A négy nap sok, főleg ha nincs program. Aki meg betervez valamit, csak tud igazolni egy napot. Azon a véleményen vagyok, hogy vagy megadják, vagy nem, de a szombati munkanapokkal ne bohóckodjunk már.
2022. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4.

Nem kellene kötekedni. Nem az volt a kérdés, hogy így van-e szabályozva, hanem, hogy miért így van? És a következő felmerülő potenciális kérdésre, - miért, hogyan kellene? - adtam egy alternatívát.

A te érvelésed szerint, ha hoznak egy törvényt, hogy minden szemüvegest le kell lőni, akkor szerinted nincs itt semmi látnivaló, így van szabályozva, ettől kezdve nem kívánságműsor, ha le kell lőni, hát le kell lőni. A miért meg nem érdekes.

2022. márc. 26. 21:33
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Kérdezd meg a jogalkotót, tudomásom szerint a gyk. nem tartozik közéjük.
2022. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!