Pályamódosítás: ti belevágnátok egy új egyetemi képzésbe nappali szakon?
28 éves vagyok, GYED-en lévő anyuka.
Amióta megszületett a kisfiam egyre jobban érzem, hogy szívesebben foglalkoznék gyerekekkel.
El tudnám képzelni magam tanárnak, gyógypedagógusnak, konduktornak, gyógytornásznak.
Korábban marketingesként dolgoztam, ami tetszett is meg nem is.
Mit gondoltok, érdemes lehet belevágni egy egyetemi képzésbe?
Az is megfordult a fejemben, hogy nem mennek vissza dolgozni, hanem nappali szakon csinálnám a képzést, ameddig a gyerekek óvodában vannak.
Kb 5 év lenne egy ilyen szak elvégzése, és még 32 évem van a munkaerőpiacon. Elgondolkodtató....
Szia!
Szerintem (ha anyagilag is megengedhetitek magatoknak, hogy ne menj rögtön vissza dolgozni) csináld. Inkább végez el egy új szakot, amit szeretni fogsz, mint, hogy egy olyan ágazatban dolgozz, ami már nem igazán érdekel. Sok sikert!
Attól függ.
Nyilván nem a te helyedben vagyok.
ÉN, csak akkor vállalnám, ha a férjem egyedül eltudná tartani az egész családot, mindenféle szűkölködés nélkül, tehát nem lenne gond ha még 5 évre kiesne a bevételem. Valamint ha már a gyerekek ovisok.
Ez a kettő teljesüljön. De nekem például ez nem teljesül, egyszerű alkalmazottak vagyunk, ha kedvem lenne is pályaváltásra, akkor is inkább lemondanék róla a családomért. De szerencsére nincs ilyen problémám, még gyerekek előtt elvégeztem az iskoláimat.
Megint le leszek pontozva, mert a saját életembe nem fér ez bele anyagilag, de egye fene: nem, én nem szopnék már nappali tagozaton egy végzettség miatt, eleget láttam az egyetemi képzésekből ahhoz, hogy úgy érezzem, ne érje meg ilyen miatt felélnem a tartalékaimat és/vagy eltartatnom magam.
Ha neked belefér, csináld nyugodtan, nem az a baj vele, hogy 30x évesen kerülsz ki onnan, hanem az a kétféle, hogy alatta abban a 3+n évben mi lesz. Anyagilag, időbeosztásilag, stb. Van két diplomám, egyiket nappalin, másikat részidős képzésen csináltam, konkrétan 20 órában dolgozni is alig tudtam elmenni a nappali képzés alatt. Ha csinálnék valamit nappalin valaha, csak olyanba vágnék bele, ami utána anyagilag megéri. Nem, a gyógyped/gyógytornász egy marketingos állás után nem igazán éri meg. Nem arról van szó, hogy valaki könyvtárosból gépészmérnök lesz és alanyi jogon ugrik egy 100-ast a bére.
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
Most jelenleg egyébként kommunikáció mesterképzésen tanulok levelező szakon. Nagyon érdekes szak, viszont zabalja a hétvégéket.
Pont akkor nem vagyok itthon, amikor minőségi időt tudnék eltölteni a családdal, mert apuka nem dolgozik.
Azért gondoltam a nappali képzésre, mert a következő néhány évben a férjem lesz inkább a kenyér kereső. Ha visszamennek dolgozni, akkor a gyerekek mellett max. 4 órás állást vállalnék, mert értük kell menni az oviba, betegek lesznek, stb. Vagy egyéni vállalkozásba kezdenék, mert akkor én osztanám be az időmet, de ez is elég rizikós, mert még sosem csináltam ilyet.
Gyereknevelés és 4-6 órás munka mellett már nem hiszem, hogy belevágnék egy új szak elvégzésébe.
Egy 2 féléves szakirányú továbbképzést még el tudnék képzelni, de egy 6-8 feleves szakot már nem.
#7: Nekem is van gyógypedagógus ismerősöm, és magánórákkal, egyéni fejlesztéssel óránként 5 ezer forintot kap. Ebből a szempontból különösen jó a helyzete a logopédia és a tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirányon végzetteknek, mert amikor egy 3-8 éves gyerekről kiderülnek ilyen gondok (beszédhiba, diszlexia, diszkalkulia), akkor a tehetősebb szülők általában bepánikolnak és egyéni fejlesztőt hívnak, hogy a gyerekből kihozzák a maximumot, hogy ne valljon kudarcot a későbbiekben a tanulásban. Az igaz persze, hogy a magán-gyógypedagógus fejlesztő csak a délutánokat tudja kitölteni, mondjuk 2-től 6-ig, és legtöbbször házhoz kell menni, így utazással is megy el idő. Sokan közülük félállásban vagy teljes állásban dolgoznak egy iskolában vagy óvodában is a magánvállalkozás mellett, bár ha valakinek a párja jól keres, akkor ez nem feltétlenül muszáj, hiszen adózás után mondjuk napi 10 ezer nettó jövedelem sem annyira kevés.
Azért a levelező gyógypedagógus képzést ajánlom, mert konduktor és gyógytornász képzés csak nappalin van, s mindkét képzés nagyon időigényes, rengeteg a kontaktóra és a gyakorlat. A konduktor képzést különösen nem ajánlom, mert konduktorként csak és kizárólag külföldön lehet jól keresni, itthon nem. Itthon a konduktor álláshelyek száma is túl alacsony, a végzettek jó része részben ezért is külföldön köt ki.
5 ezret? Dehát az mocskosul kevés. Egy segítő szakember nem tud futószalagon vállalni klienseket, nem úgy van, de egy nap van 8 vendéged és mindre 1-1 óra megy.
Egy szakpszichológus, akinek aztán tényleg szép órabére van, 10-20 ezer forintot kap óránként és éppcsak annyi a bevétele a hónapban, amivel nem kell magát összehúznia...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!