Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi idővelel kell előre...

Mennyi idővelel kell előre szolni az órarend változásáról középiskolában?

Figyelt kérdés
Tegnap utolsó órában mondták hogy ma lesz első óra. Ezen a napon nincs első óránk szóval nem jöttem be rá és igazolatlant kaptam. Nincs véletlenül erre valamilyen törvény hogy mondjuk az órarend változást 2 héttel előre be kell jelenteni?

2022. márc. 11. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Időben szóltak.
2022. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Jelezték nem? El vagytok szállva nem magatoktól egy kicsit?! Az életben is lesz olyan a munkahelyedem, hogy tovább kell bent maradni, vagy hamarabb kell menni. Ilyen az élet. Felelősséget kell vállani azért, hogyha a kötelességeinket nem teljesítsük. Mivel az iskola egy közösség alkalmazkodni kell a másikhoz (ahogy a valóéletben is). Nyilván azért változott az órarend, mert az egyik tanárszámára az az időpont a megfelelő a tanításra, és mivel rajtatok kívül még több osztályt is tanít nem azt fogják nézni, hogy neked legyen jó, hanem azt, hogy mindenhol jelen tudjon lenni. Gondolj egy kicsit bele az élet működésébe, és ne azt keresd, hogy hogyan tudok kibújni a kötelesség alól.
2022. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a bizonyára átgondolt és a körülményeket kigyelembe vevő választ. Bár az olvasása közben nem kapott el az az érzés hogy ez az én kérdésemre vonatkozik-e mert ennél a "tanárszámára az az időpont a megfelelő a tanításra" rész nem rémlik a random órakreálás indítékaiba.
2022. márc. 12. 00:00
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
3. Átgondoltuk és időben szóltak!
2022. márc. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. De képzeld el ha egy tanárnak más elfoglaltsága van, ami miatt az óráját át kell helyezni, akkor az egy indíték. Sőt az is, hogy nem maradhat el óra, mert létezik egy olyan hogy tanmenet, illetve kötelező óraszám. Bármennyire is lógnád el szívesen de ha a tanár meg tudja tartani az órát mert (pl: nem betegség miatt maradna el a héten, hanem csak az órarendet kell alakítani), akkor meg fogja tartani. Van egy munkaszerződése, kötelességei, ahogyan neked is. Jelen esetben te ezt nem tartottad be. Jelezték, egy órarendi változást nem fognak hetekkel előtte bejelenteni, mert az életben történnek váratlan események, ezért írtam azt korábban, hogy az iskola egy közösség, alkalmazkodni kell. Ilyen a munkahely is. Mi a körülmény? Fel kellett kelni 2 órával hamarabb/buszra kellett ülni korán? Nézd ha ez már problémát fog jelenteni akkor nem tudom, hol akarsz dolgozni, mert általában minden munkahelyen időre bent kell lenni. Remélem nem akarsz egyetemista lenni, mert egy gyakorlati óráról egy ilyen incidensért kibasznak úgy, hogy nem írják alá a féléved és kezdheted a tárgyat elölről.
2022. márc. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. De nem óra áthelyezés történt hanem teremtettek egyet. Minden tanár ráért senkinek nem volt oka csúsztatásra és az első lyukas óránk helyére +1 órát tettek. Nem áthelyezés volt.
2022. márc. 12. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!