Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat, Mi van akkor ha...

Szakdolgozat, Mi van akkor ha nem lesz elég kitöltője a kérdőívemnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végzős óvodapedagógus hallgató vagyok, szakdolgozatom kutató munkájához csináltam egy kérdőívet, minimum 50 óvodapedagógusnak ki kellene töltenie de sajnos eddig össz-vissz 6-an töltötték ki. Megosztottam az egyetemi csoportunkban ,levelezős vagyok nem egy olyan csoporttársam van aki már óvodapedagógusként dolgozik, ennek ellenére cseszték kitölteni...(kivéve 2 embert) Emellett megosztottam rengeteg pedagógus- kérdőíves csoportba facebookon de sajna így is csak ennyien töltötték ki kb 1,5 hét alatt. Így most kissé kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz ha nem lesz elég kitöltőm? Másfél hónap múlva le kell adnom a szakdolgozatot.. És szerintem 6 kitöltéssel nem fogják elfogadni a kutatásom.. Esetleg volt valaki hasonló helyzetben? :/ Előre is köszönöm a segítséget.

2022. márc. 3. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nagyjából tudod, hogy mi lesz az eredménye a kitöltésnek, ugye? A szakdolgozathoz a kérdőíveket is csatolni kell? Ha nem, akkor értékeld ki azt, amiket visszaküldtek, nem kell tudniuk arról, hogy nem sok jött vissza.
2022. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Nyomtasd ki, csattogj be környékbeli ovikba, kérd meg a vezetőt, hogy töltesse ki a dolgozóival.
2022. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudnám javasolni, hogy személyesen is kérj meg embereket, akkor előbb ki fogja tölteni, mint ha csak látja egy csoportban kirakva. Ha csak pár hiányzik, akkor meg tudod csinálni, hogy párat kitöltesz te is vagy az eredményeket felszorzod, hogy meglegyen a minimum 50, de 6 az nagyon kevés, ennyiből nem lehet releváns következtetéseket levonni.
2022. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyesen keress meg embereket, illetve, ha már minden kötél szakad marad az, hogy te töltöd ki.
2022. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 EVA800 ***** válasza:
0%
Akkor nem diplomázott le.
2022. márc. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlati helyedre menj be és kérd meg a dolgozókat hogy töltsék ki.
2022. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor választasz egy másik kutatási módszert, erre ne árt készülni előre. A kérdőívek kitöltési hajlandósága nagyon alacsony, ez tudva levő. TVSZ-ben általában meg van határozva, hogy hány kitöltő alatt nem érvényes a kutatás. Persze leírhatod ha akarod, hogy érvénytelen, de a kérdőív bemutatása során úgyis le kell írnod az alapadatait, vagyis hogy mennyi embernek juttattad el, hányan töltötték ki stb. Éppen ezért választanék valamilyen más kutatást, a konzulensnek csak van erre valami ötlete, ami inkább irodalomfeldolgozás és adatértékelés, nem pedig emberek megkérdezése. Nekem még nehezebb lesz, ugyanis konkrét település lakosainak megkérdezése lesz, ami már látom hogy esélytelen, de készülök matematikai adatfeldolgozásra, egyéni táblázatos, diagramos összegzésre, esetleg konkrté interjúkra is, amit be lehet tenni a vizsgálati részbe, ha a kérdőív nem jönne össze.
2022. márc. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tanácsokat! Azóta újra megosztottam több helyen is a kérdőívet, és már majdnem össze is gyűlt a kellő mennyiségű kitöltés!:) Most pár nap alatt többen kitöltötték,mint kb 1,5 hónap alatt.
2022. márc. 30. 07:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!