Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Otthagytam a főiskolát de...

Otthagytam a főiskolát de újra szeretném kezdeni. Mi van az államilag támogatott félévekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Több mint 5 éve ott hagytam a főiskolát 2 év után. Több szakmát is letettem azóta de rájöttem, hogy mégis a főiskolán tanultakkal szeretném tölteni az életem. Akkor még nem voltam elég érett hozzá… de nem is ez a lényeg. Ha újra szeretném kezdeni akkor igénybe vehetek még államilag támogatott féléveket vagy csak fizetősre jelentkezhetek? Mesterképzésre is szeretnék menni? Ott nem kell majd fizetnem? Vagy minden államilag támogatott félévem elveszett?

2022. márc. 2. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4 féléven át támogatott voltál, akkor 8 félév maradt.

Ha ugyanazt a képzést kezded újra, akkor a már elhasznált félévek is beleszámítanak az adott szakon. Tehát egy 6 féléves képzésre 8 félév támogatás jár összesen.

Mesterképzésen addig maradsz támogatotton, amíg a 12 félév el nem fogy.

2022. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát 12 félév van összesen alap és mesterképzésre. Alapszakon elhasználtam 4 félévet. Alapszakra tehát még van 4 államilag támogatott félévem ami azt jelenti, hogy 2 évig lehetek államilag támogatott és csak az utolsó egy évben kell fizetnem?
2022. márc. 2. 23:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az újrakezdett képzés ugyanaz marad, mint az előző és mondjuk 6 féléves, akkor erre elhasználhatsz még max. 4 támogatott félévet. A lényeg, hogy összesen 12 támogatott félévvel gazdálkodhatsz.

Továbbá újra kell felvételizned, de ezt gondolom, hogy tudod.

2022. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy újra kell felvételiznem. Akkor mi van ha nem ugyan arra jelentkezem? Az a helyzet, hogy az alapszak megmaradt de a specializáció megszűnt/átalakult más lett a neve.
2022. márc. 3. 06:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: Újabb sikeres felvételi után, még nyáron, mielőtt beiratkoznál, kreditelismerési eljárásra kell kérvényt benyújtanod az eddig elvégzett tárgyaid elismertetéséhez. Mivel a szak tanterve időközben megváltozott, csak azokat az elvégzett tárgyaidat fogadják majd el, amelyek egykori tematikája megítélésük szerint legalább 75%-ban megegyezik a jelenlegivel. A többit meg kell csinálnod. Fontos, hogy felvételed után azonnal add be a kérvényt, hogy a regisztrációs héten már tudjad, hogy milyen tárgyakat kell felvenned.
2022. márc. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na igen, a tárgyak az egy másik kérdés. Úgy tudom, hogy akkor ismerik el az elvégzett tárgyaim ha 5 éven belül újra jelentkezem. Nem így van? Én az 5 évből már kicsúsztam.
2022. márc. 3. 08:16
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
#6: Nincs ilyen elévülési szabály. A kreditrendszer szerint egyszer már teljesített kreditek örökre teljesítettnek számítanak.
2022. márc. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez most feldobott. Remélem tényleg így van. Fel is keresem az iskolát. Köszönöm a válaszaid.
2022. márc. 3. 13:54

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!