Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki segítene ? Hogy a...

Valaki segítene ? Hogy a természet védelmi mérnök szerintetek mennyire jo? És ahoz mik a fő tantárgyak és hogy hogyan lehet be kerülni egy ilyen suliba egyetemre mert hát én már elkezdtem egy szakmát szakácsnak tanulok

Figyelt kérdés
10edikes vagyok és nem ezt szeretném csinálni letenni leteszem a szakmát de én valami olyant szeretnék tnaluni és majd dolgozni amit élvezek is és szeretek van rá lehetőség? Vagy engedjem el vagy tudnátok nekem természettel kapcsolatos lehetőségeket mondani?
2022. febr. 28. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A soproni egyetemen van ilyen 7 féléves képzés. Érettségi után felvételizel

kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(3) v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy(4) v. egy idegen nyelv(6) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(5)


1 emelt érettségi kell


[link]

2022. febr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van környezetmérnök is sok egyetemen és környezettan is.

Kémia tudás kell főként, meg biológia, matek még.

2022. febr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Felvi.hu, szakleirasok, végzés utáni kilátások fül. Szinte minden szak esetében találsz Statisztikai Szerinti fizetést ès elhelyezkédési statisztikákat is. Követik a hallgatók egy részét, ès elég reàlisak a számok. Természetvédelmi, környezet ès hasonló mérnökök esetében nem fogsz ott túl nagy számot találni a fizetés Rublika mellett, de nézd meg magad.
2022. márc. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és valaki azt meg tudná nekem mondani Higy Budapesten esetleg van egyetem ahol van ilyen szak és ez hány éves? Mert ugye mostmar elvégzem ezt a szakmát de utána szeretnék át menni és amúgy ehez nem. Leszek már túl koros? Mert igazából azért gondolkoztam egyetemen mert ott csak nem. Lesz ezzel baj vagyis jó lenne
2022. márc. 2. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Gödöllőn is van ilyen képzés. A Felhi.hu-t nézd meg.
2022. márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ELTE indítani szokott úgy tudom valami ilyesmit. Nem leszel túl koros, az elsőéves ugyan úgy elbeszélget a végzős doktoranduszal, szóval nyugi. BSc 3,5 éves, ha mérnöki, ha nem akkor 3 éves. Utána MSc 2 éves.
2022. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A felhi.hu-t nekem nem akarja be adni nem érhető el az oldal de azért köszi


És az ELTE oda kell valami írásbeli hogy be jussak? Vagy valami azt esetleg nem tudod mert amugy az tökéletes lenne ha lenne ott valami ilyesmi szak

2022. márc. 4. 11:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Hiába kérdezgeted újra a Felvi.hu az egyetlen oldal, ami minden megmutat összeszedetten-
2022. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6 vagyok. Érettségizned kell és kell egy emelt érettségi ezek közül egy: biológia, kémia, fizika, matek, földrajz

Környezettan BSc van az eltén, tehát az 3 éves.

Amúgy ott van a felvin, barátkozz kicsit az oldallal, mert sok minden infót megtudhatsz onnan. Emellett Eduline oldal lehet még hasznos.

Írásbeli felvételi külön már nincs az egyetemeken, a művészeti szakokra vannak plusz feltételek, meg a tanári szakokra.

Környezettan szakon nincs túljelentkezéa, a ponthatár is nagyon alacsony.

2022. márc. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!