Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha több egyetemre is jártál,...

Ha több egyetemre is jártál, egyezett-e a neptunkódod, és hogy kaptad meg?

Figyelt kérdés

1. tegyük fel, hogy már a második egyetemedet csinálod (párhuzamos képzés vagy mesterképzés miatt), amikor felvettek, akkor kaptál tőlük (új)neptunkódot, vagy maradt a régi neptunod?


2. ha igen, ez a neptunkód a sikeres felvételiről tájékoztató levélben volt?


3. ugyanaz volt a 2. egyetemeden is a neptunod, mint az első egyetemen, ahová jártál?


4. ha ugyanaz volt, vajon honnan tudta a második egyetem, hogy az elsőn milyen neptunt kaptál annak idején?


2022. febr. 20. 17:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Még most is ugyanazzal a Neptun-kóddal tanítok (!) az egyetemen, mint amivel 20 éve egy teljesen más egyetemre jártam (!). Nem tudom, hogy ez hogy lehet, én soha nem kértem ilyesmit, és azt sem tudom, hogy egyáltalán hol volt megőrizve 20 éven keresztül a neptun-kódom. Meglepődve vettem észre, mint egyetemi oktató, hogy a régi kódom az enyém. Közben a lakcímem 10x megváltozott. Így talán a nevem és születési dátumom alapján kaphattam? Fogalmam sincs.
2022. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A FIR-t még sosem néztem. Az első Neptun-kódomat a 2007/2008-as tanév őszi félévében kaptam, a másodikat, ami azóta is megmaradt, egy évvel később (2008/2009 őszi félév). Egy okot tudok rá: 2007-ben még a "szürke", 3-as vagy 2000-es Neptunt használtuk, egy évvel később a másik egyetemen a máig is használatos, akkor még Neptun.Net néven említett "kék" Neptun jött. Szerintem ez lehet az oka annak, hogy ott új kódot kaptam, mert azóta akárhová jártam, mindenütt ezt a verziót használták.
2022. febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

11

amikor egyetemista voltákl, mikor volt ez időben mettől meddig? volt már neptun?


ha igen, akkor a fir biztos eltárolta...



12


nem nézted soha a fir adatlapodat? onnan tudod lehívni, h. mennyi ingyenes féléved van még... az első/ második egyetemedet államilag finanszírozott formában csináltad vagy fizetős voltál?

2022. febr. 20. 20:02
 14/22 anonim ***** válasza:
11. vagyok. 2004-ben végeztem, volt neptun (innen a kódom), de FIR-ről most hallok először tőled, azt se tudtam, hogy van ilyen. :D
2022. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14


felsőoktatási információs rendszer, hallgatói és oktatói is van, vagyis rólad is jelent a munkahelyed adatokat, minden szemeszterben.

hogy létezik, h. erről nem tudsz?

2022. febr. 20. 20:16
 16/22 anonim ***** válasza:
Én sem tudok róla, mert sosem érdekelt, nem volt rá szükségem, hogy nézegessem.
2022. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, pedig Magyarországon 4 egyetemen is végeztem, és 15 éve vagyok egyetemi oktató.
2022. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
(Igaz, nem főállású, csak külsős előadó, azaz hivatalosan nem az egyetem a munkahelyem. A főállású kollégák biztosan informáltabbak, mint én.)
2022. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

4:

3-as vagyok. Mint írtam, az első és a 3. egyetemen volt ugyanaz a Neptun kódom, mert a másodikon nem Neptun kódom volt, hanem EHA kódom.


Nem kellett tudnia a harmadik egyetemnek, hogy mi volt az elsőben, mert mint írtam, a Neptun kód személyes adatokból generálódik, azaz név, születési név, talán anyám neve is, tehát mindegy milyen egyetemre megyek, ugyanaz lesz.

2022. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

tehát mindegy milyen egyetemre megyek, ugyanaz lesz.



19


nekem is két külön neptunom volt, egyetlen szám vagy betű sem egyezett benne...

2022. febr. 20. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!