Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarként melyik angol...

Magyarként melyik angol akcentust lehet megérteni a legjobban?

Figyelt kérdés

Nekem talán az indiai a legjobb.


Van erre általános megállapítás?


2022. febr. 15. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ezt a magyarokra lehetne húzni... én például az ausztráliai akcentust értem meg a legjobban... míg más a britet, van aki az amerikait stb
2022. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont mint az 1. Én is az ausztrált értem legjobban.

Viszont angoltanár haverom múltkor majdnem vissza adta a diplomát, mikor egy walesi srác dumálni kezdett nekünk. Én azt sem értettem, hogy anyázik, vagy enni kér, vagy rám akarja íratni a házát.

2022. febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De

A magyar akcentust tuti jobban megértem. 😂

2022. febr. 15. 20:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Legjobban szerintem a londoni brit (BBC és egyéb tv csatornák is ezt használják) érthető magyar fülnek.

Egy walesi vagy akár yorkshirei totál érthetetlen, ha nem vagy hozzászokva. Mondjuk egy texasi akcentus is elég fájdalmas.

2022. febr. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Funfact, bár elég messze áll a kiejtésem ettől valójában, amikor Kínában és Tajvanon éltem, tőlem többször megkérdezték Ausztrál vagyok-e az akcentus alapján. Hallgattam azóta arról videókat, nem hinném hogy nyelvészek kérdezték, de ha már szóba jött, aranyos történet :) Lehet 1-2 hangot hasonlóan képzünk.


Nem az USA tud jóformán érthetetlen lenni, főleg annak is a fekete szlengjei olyanok, hogy hallom de nem értem.

2022. febr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, tőlem is kérdezték, hogy ausztrál vagyok-e. Meg egyszer azt, hogy walesi. Az finoman szólva vicces volt, amikor kiderült, hogy magyar a másik fél is.
2022. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az angol akcentusok szerintem a délkeleti az egyik legérthetőbb.


London mondjuk pont nem jutna eszembe, mert ha valami atom cockney csóka elkezd rímelni, azt még sok helyi se érti. Egy londoni council estate nyelvezete durvább mint mondjuk egy középosztálybeli welsh.


Szóval ja, nem csak a lokáció, de a társadalmi réteg meg az inellektus is számít.


Pár kedvenc akcentus, ez pl kb bárhol megesik egy anyanyelvivel is:

[link]


azt a Matulabácsi mindenit neki

[link]


Ez meg csak szimplán skót, de még fiatal is

[link]

2022. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szal ja, nem minden Londoni akcentus automatikusan RP.


[link]

2022. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezek meg a londoni fiatalok. És tényleg ilyenek, csordában a meki előtt a susi kabátban.


[link]

2022. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekünk a legkönnyebben érthető, azt úgy hívják: Hunglish ;-)


Én azt javaslom , a tanulás során koncentrálj főleg az un. oxfordi angol kiejtésre. Az az alap, amiből a világszerte kialakult sok száz eltérés elágazik.


Amikor indiai, pláne thai akcentust hallok, akkor ösztönösen menekülőre fogom. Az a katasztrófa szinonimája is lehet akár.

2022. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!