Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki jogász szeretne...

Ha valaki jogász szeretne lenni melyik gimnáziumba kéne tovább tanulni?(Miskolc)

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy magyar és a történelem fontos tantárgy és a nyelvek sem elhanyagolhatóak,de nem tudom melyik középiskolában tudom ezeket emelt szinten tanulni.

Válaszokat előre is megköszönöm:)



2022. febr. 13. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egyik gimivel se tudsz mellélőni szerintem.
2022. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok miskolci, de alapvetően önmagadat kell készítened az érettségire, és ha sikerül jó tanárokat kifognod, az csak javít a helyzeten. Mindenből kell lennie 11-12. osztályban fakultációnak, szóval a lehetőséged meglesz mindenre. Összességében, ha tudatosan elkezdesz készülni az érettségi tárgyakra, és nem hanyagolod el őket ebben a 4 évben, akkor nem lehet gond. Azt próbáld már meg az elején eldönteni, hogy miből akarsz emeltezni. Én most vagyok végzős jogon (ELTE), és bár sosem ment a töri, annyira nem is szerettem, volt egy előrehozott 90% feletti német középszintű érettségim, amit nem akartam egy rosszabb emelttel elrontani, így a törit választottam, végül nem lett túl jó az írásbelim, de a szóbelim max pontos lett, és 80%-os eredményt értem végül el. A magyart azért nem szokták javasolni, mert nagyon szubjektív az értékelése, plusz nekem a verselemzések sosem sikerültek jól. Ha a nyelvre akarsz ráfeküdni, ami amúgy teljesen meg is érné, akkor szerintem viszont már most kezdd el az elmélyültebb tanulást (ha teheted, magántanárral). Töri-magyar csak a felvételi miatt szükséges, a szakmához meg akár már az egyetemen is egy nagyon erős középfok kellene angolból mindenképpen, de a felsőfok jobb lenne. Más nyelv is jó, ha tudsz, de kb. alapvetőnek tekintik a jó középfokú angolt. Ha esetleg ügyvéd akarnál lenni, ott kifejezetten sok álláshirdetést láttam, ahol angolul jó beszélő jelöltet kerestek, továbbá vannak nemzetközisebb irodák is. Szóval, mivel van időd, én a nyelvet ajánlanám erősen fejleszteni, ráadásul ha később meggondolnád magad, a nyelv sehová sem felesleges.
2022. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bármelyiket.
2022. szept. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!