Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megosztaná velem a tapasztalat...

Megosztaná velem a tapasztalatait, aki az ELTE-ÁJK jogász levelező tagozatos képzésén (summa) cum laude minősítéssel, vagy legalábbis jó átlaggal vette át oklevelét? (Vajon született már valaha summa jogi diploma levelező tagozaton?)

Figyelt kérdés

A fenti képzésen veszek részt, még csak első éves hallgató vagyok, ez már nem az első szakom, ezt megelőzően 11 félévet töltöttem a felsőoktatásban, a képzés mellett pedig teljes munkaidőben dolgozom. Félreértés ne essék, nem álmodozom summáról, én a profik tapasztalataira, bevált gyakorlataira vagyok kíváncsi. Eddig nagyon érdekel a szak és szinte minden oktatott tantárgy, igyekszem sokat foglalkozni vele, egyelőre viszonylag jó eredményeim vannak, várom a következő félévet. Eddig minden vizsgám sikerült első próbálkozásra, 4,00 körüli átlaggal teljesítettem, több jeles osztályzatot is szereztem. Azonban tisztában vagyok vele, hogy lényegesen nehezebb tárgyak jönnek a továbbiakban, és szeretnék még többet, még hatékonyabban tanulni, hogy lehetőség szerint minél kevésbé romoljanak a jegyeim.


Érdeklődöm, hogy aki jó eredménnyel tudott végezni a levelező tagozaton, az hogy csinálta (hogy készült, mennyit tanult, milyen napi rutint folytatott)? Hogyan lehet lefaragni abból a hátrányból, ami abból adódik, hogy lényegesen kevesebb lehetőségem van tanórákon részt venni, mint a nappali tagozaton tanulóknak? Mik voltak az egyes vizsgák, elsősorban a szigorlatok furfangjai? Ha nem ELTE-s tapasztalata van valakinek, az is érdekel.


Ösztöndíj, kollégium, Erasmus, demonstrátori lehetőség stb. számomra nem opció, nincs ehhez hasonló célom a minél jobb átlaggal, egyszerűen csak szeretném a lehető legjobb teljesítményt nyújtani.



2022. jan. 14. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Eltés nappalisként mondom, hogy mivel nincs sok jó tanár, a hallgatók 10%-a tud órákat úgy felvenni, hogy érdemes is bejárni rájuk, ezekért általában nagy a verseny. A többieknek inkább csak hátrány, hogy felesleges kiselőadásokra, csapatmunkákra készül, amit ráadásul lehúz az, ha valaki inaktív, és mindig van ilyen. A vizsganyagnak még a 20%-át sem vettük soha át a szemináriumokon, úgyhogy ugyanúgy önálló tanulásra épít az egész, mint levelezőn. Tehát röviden és tömören a szemináriumok 90%-a csak energialeszívás, nem sok haszonnal. Ezt csak azért mondom, hogy engedjük már el azt, hogy a nappalisnak milyen jó dolga van, hogy reggel nyolctól este nyolcig ülhet bent az egyetemen, anélkül, hogy értelme lenne.


A diploma átlagába a szigorlatok, a szakdolgozat, valamint a záróvizsgák jegyei számítanak be. A végső diplomaátlagot két jegy átlaga adja. Az egyik jegy a szigorlatokra kapott jegyek átlaga, a másik pedig a szakdolgozatra és a záróvizsgákra kapott jegyek átlaga. Tehát teljesen felesleges ötösre, négyesre gyúrni olyan tárgyakból, amik nem tartoznak ebbe a körbe, magyarul a tárgyak 80%-ban olyanok, hogy teljesen mindegy az eredménye, csak legyen meg. Nekem volt olyan nappalis ismerősöm, aki mindenből szinte kettest kapott, de a szigorlatokra, záróvizsgákra rágyúrt, és megkapta a summa cum laudét. Ezt csak azért írtam le, mert szerintem máshogy írod ki a kérdést, ha ezt tudod. Egyébként, a diplomaminősítést csak alig néhány helyen nézik, a kapcsolatok meg a tapasztalatok, önéletrajz lesznek érdekesek, főleg hosszútávon.

Ha sikerült négyeseket szerezned, meg pár ötöst is, akkor olyan rossz tanulási módszered nem lehet, de tényleg akkor tudsz a jövőben több időt adni magadnak a nehezebb és fontos tárgyakra, ha lefaragsz az idődből ott, ahol a jegy nem számít, csak az, hogy átmenj.

2022. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1. Nagyon hasznos válasz, köszönöm!


"Ezt csak azért mondom, hogy engedjük már el azt, hogy a nappalisnak milyen jó dolga van, hogy reggel nyolctól este nyolcig ülhet bent az egyetemen"


Noha megértem, amit írsz, de én is tanultam korábban nappalisként, és azt kell mondjam, hogy minden felesleges hülyeség ellenére azért mégiscsak lényegesen könnyebb úgy az élet. De nem akarok szenvedésversenyt csinálni a kérdésből. :) Amiben én lényeges különbséget látok, az a szorgalmi időszakban lévő kb. nulla kötelezettség levelezőn. Borzasztóan könnyű ott találnia magát az embernek a vizsgaidőszakban úgy, hogy még alig készült valamit. Nem bánom persze, hogy nem vagyok még ZH-kkal is terhelve, de látni kell, hogy ez azért némileg visszaüt. No mindegy, ez az én problémám, nekem kell megoldani. És persze tisztában vagyok azzal is, hogy 18 évesen, a szabadságba belecsöppenve is nagyon könnyű elveszni, valóban nem szeretném tehát én sem annyival elintézni, hogy nappalisként könnyű.


"diploma átlagába [...]

Ezt csak azért írtam le, mert szerintem máshogy írod ki a kérdést, ha ezt tudod."


Köszönöm, de nem, ezeknek utánanéztem a beiratkozás előtt. Amiért mégis úgy írtam ki a kérdést, ahogy, annak inkább egy másik gondolat volt az oka. Kifejezetten az, hogy az én (korábbi) feltételezésem szerint valószínűleg az fog jobb minősítéssel végezni, aki amúgy nagyon jó átlaggal is teljesít évről évre. Ugyanakkor nem te vagy az első, aki ezt cáfolja, így belátom, hogy ez elég jó eséllyel téves feltételezés volt részemről.


"Nekem volt olyan nappalis ismerősöm, aki mindenből szinte kettest kapott, de a szigorlatokra, záróvizsgákra rágyúrt, és megkapta a summa cum laudét."


Ezt külön köszönöm, hogy megosztottad, nagyon érdekes. Ez is egyezik más véleményekkel, amiket eddig hallottam.


"de tényleg akkor tudsz a jövőben több időt adni magadnak a nehezebb és fontos tárgyakra, ha lefaragsz az idődből ott, ahol a jegy nem számít, csak az, hogy átmenj."


Igen, kezdem ezt én is megtapasztalni, jól jött a megerősítés. Köszönöm még egyszer!

2022. nov. 17. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!