Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az ELTE Fizika?

Milyen az ELTE Fizika?

Figyelt kérdés
Valaki le tudná-e írni a negatív/pozitív tapasztalatait? Az oktatók milyenek, mennyire segítőkészek? Hallottam hogy a BME Fizika nehezebb, ezt nem nagyon értem, ezért is kérdezem hogy miért?

2022. febr. 8. 16:39
 1/8 Betmenvées ***** válasza:
96%
Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak az oktatókkal kapcsolatban. Az eddigi 3 félév alatt csak segítőkész oktatóim voltak, a legrosszabb esetben nem volt az oktató jó előadó, de legtöbbször igen. Az ELTE előnye a BME-hez képest szerintem az, hogy sok tárgyból választhatsz, hogy alap vagy emelt szinten hallgatod. Egy BME-re járó fizikás ismerősömmel való beszélgetéseim alapján a BME-n lévő egyetlen szint általában az ELTE-s alap és emelt között helyezkedik el. A másik előnye az ELTE-nek az, hogy a fizikai kutatás sokrétű: részecskefizika, szilárdtestfizika, anyagtudományi, magfizika, statisztikus fizika, biológiai fizika, asztrofizika, csillagászat kutatás is folyik (ezeken kívül lehetnek mások, amikről nem hallottam). Emellett vannak nagyon jó speciális előadások, amiket fel lehet venni. A BME előnye a válogatott, kisebb társaság, de ha az ELTE-n az emelt szintű kurzusokra jársz, azok is kevesebb, jobb tudással rendelkező hallgatókból állnak. Persze ez csak az én szubjektív véleményem, ne csak erre alapozz, hallgass meg véleményeket BME-re járó diákoktól is.
2022. febr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

ELTE-re jártam, de aztán váltottam BME-re. Nem rossz az ELTE sem, de nekem némi egyéb mellett pl a közösség ott nem igazán jött be. Nagyon iváscentrikus az egész, akkor vagy menő, ha jól beb@szol: Túra van? Alibi beb@szásra. Fizikus activity? Ugyanez. Már gólya-mentor talin nyáron eléggé megrémített, mennyire ezt képviselik az idősebbek.

Ez bizonyos szinten hozzátartozik nyilván az egyetemista léthez, na de muszáj ennyire? Egy matekos barátnőm teljesen más élményekről számolt be, és akkor jöttem rá, hogy lehet ezt másképp is. BME-n sokkal komfortosabban érzem magam.

2022. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még fizikus doktoranduszként teljesítettem a 2000 -es években néhány doktori kurzust az ELTE - n (mindegyik a kvantummechanikára épített).


Mivel az 5 éves egyetemi képzést máshol végeztem (akkoriban, mikor egyetemre jártam, még nem volt BSc - re és MSc -re darabolva a képzés) és doktorandusz is máshol voltam, csak hallomásból értesültem mindenféle ELTE - s rémtörténetről, melyek vagy igazak voltak vagy nem.


Mindenesetre ahhoz elegendőek voltak, hogy szoruljon a gyomrom, amikor a témavezetőm javasolta, hogy vegyek fel pár doktori kurzust az ELTE - n is (ő ott végezte az alapképzését is, fizikus szakon).


Akárhogy is, engem nagyon kellemes csalódás ért, pedig olyan is előfordult, hogy pótolnom kellett hiányzó alapokat, mert megesett, hogy az oktató olyan tárgyra alapozott, ami az én alapképzésemből anno hiányzott, ehhez jött még nehezítésnek, hogy pont akkorra sűrűsödött be nagyon pár egyéb teendőm, azaz messze nem tudtam annyit foglalkozni a tárgyakkal, mint szerettem volna, de így is összejött mindegyik (közepes feletti átlaggal).


Egyébként Geszti Tamás órái tetszettek a legjobban. Nem is tudom, tanít - e még, már nagyon rég beszéltem vele. (Legutóbb (jó)pár éve elküldte a Kvantummechanika című könyve javított / bővített kiadását (pdf - ben nyilván). Kellemes olvasmány, ami nem nélkülözi az intelligens humort, ahogy a világos magyarázatokat sem.)

2022. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Lányként nekem is volt pár kifejezetten rossz élményem ott, ami ivással kapcsolatos. Pl van egy állomásos túra félévente, gondolom, arra is célzott #2. Ott az állomásokat, ahol feladatok vannak, idősebbek tartják, akik persze végig isznak mint mindenki. Na és egyiknél egyenesen molesztált az egyikük, plusz pontért el is várta, hogy masszírozzam meg. A csapatért megtettem, de ez azóta is elég rossz emlék ez a fejemben.

Egyik (szintén lány) ismerősöm meg azért ment máshova mesterre, mert kiábrándult az oktatói gárdából, miután meggyanúsították azzal, hogy ő volt a csaló egy zh-nál, csak mert lány (és ő ezért eredendően rosszabb dolgozatokat írhat, ergo ő a bűnös).

Mesternél már én is váltottam egyetemet, nekem ez nem hiányzik.

2022. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Ennyire gaz lanykent ott lenni? En jovore tervezek jelentkezni, de ez minosithetetlen..
2022. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Én meg idén jelöltem meg, szerintem nem érdemes hagyni, hogy pár személyes élmény eltántorítson
2022. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Ugyan én nem fizikára járok TTK-n, hozzám is eljutottak a 4. válaszoló élményeihez hasonló sztorik... szóval valami van benne.

Az meg, hogy mennyit isznak, hát, csak annyit mondok, hogy köztudott :D

2022. márc. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Én 100% hogy nem mennék fizikus szakra. Több ismerősöm is elvégezte a szakot, négy fizikus ismerősöm is van.


Az első azt mondta, hogy szerinte horror volt elvégezni, de munkát nem igen talált vele: egy egyetemi kutatócsapatban van kb. minimálbérért dolgozni, gázmérésekkel foglalkozik.


A második miután elvégezte, átjelenetkezett gépész BSC-re, a tárgyait elfogadttatva. Ugyanis ő sem nagyon talált munkát, gépészként sokkal nagyobb esélyei lettek volna.


A harmadik egy ideig kutatóintézetben volt kevés pénzért, és utána 3D kiadványszerkesztőnek ment grafikusként (nem a szakmában dolgozik)


A képzés milyen? ELTE, BME, Szeged.... mindegyik más, de a szak önmagában véve munkapiacon nem a legjobb. Nem keresnek fizikust. Szinte minden pozícióra, amire fizikusként jelentkezhetsz, jelentkezhetnél akár mechatronikai mérnöki diplomával is. Van ismerősöm, aki az ELI-nél van mechatronikai mérnökként dolgozni és kutatni. Míg fizikus ismerősömet fel sem vették oda.


A negyedik ismerősöm lényegében fizikatanárként nyomja.


Az ötödik ismerősöm a Boscnál van lézekeret fejleszteni, de erre a melóra szintén felvesznek mechatrósokat is.


Mérnöknek tanulj inkább. Persze, hallani ilyen sikersztorikat, hogy X/Y ember hű de jól keres vele, és mennyire befutott de ez ritka. Menj mechatronikai mérnöknek, villamosmérnöknek, gépésznek. Ráadásul egy mérnöki szak könnyebb, nem annyira horror.

2022. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!